مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ضمن تایید کشته شدن یک کارگر به علت ریزش آوار در معدن زغال‌سنگ موسوم به «هشونی» در شهرستان کوهبنان گفت که این معدن پارسال ناایمن ارزیابی شده و اخطار کتبی نیز دریافت کرده بود.

مجتبی مصباح در گفت‌وگو با ایرنا افزود: حادثه ریزش معدن هشونی صبح روز چهارشنبه دوم شهریور ماه اتفاق افتاده که دلیل اولیه آن ریزش معدن در مرحله پیشروی کارگران اعلام شده است.

وی با بیان اینکه پیکر فرد فوت شده از زیر آوار بیرون آورده شده، تصریح کرد: هنگام ریزش معدن تعداد شش نفر از کارگران حضور داشتند که پنج نفر از آنان با استفاده از راه فرار اضطراری موفق به نجات جان خود شدند و در سلامت هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: با توجه به بازرسی‌های سال قبل این اداره کل از معدن هشونی، این معدن ناایمن ارزیابی و ضمن اینکه به بهره‌بردار اخطار کتبی ارائه شده، مراتب نیز به مقامات قضایی انعکاس یافته بود.

وی ادامه داد: در اردیبهشت ماه امسال نیز دستگاه قضا مهلت سه ماهه برای رفع ایرادها و انجام اقدامات ایمنی به معدن داده بود که متاسفانه این اتفاق رخ داده است.

مصباح با بیان اینکه از دقایق اولیه اعلام حادثه ریزش معدن هشونی، مسئولان محلی و بارزسان اداره کار مستقر در کوهبنان در محل حاضر شدند، اظهار داشت: اگر تخلف بهره‌بردار در این حادثه احراز شود، حتما برابر با قانون برخورد قانونی انجام خواهد شد.