صبح دیروز تعدادی از کارگران کارخانه روغن نباتی زنجان به‌ ممانعت از حضورشان در کارخانه اعتراض کردند. یکی از این کارگران به ایلنا گفت: صبح روز سه‌شنبه (یکم شهریور ماه) مدیران کارخانه به دلیل کمبود منابع مالی از ورود حدود ۶۰ نفر از مجموع ۸۵ کارگر کارخانه به محل کارشان جلوگیری کردند.

او با بیان اینکه میانگین سوابق فعالیت بعضی از کارگران بیکار شده به ۱۵سال می‌رسد، اظهار کرد: در حالی با اتمام قرارداد یک‌ماهه اخراج شده‌ایم که به‌رغم مطالبات چهار ماهه سال جاری، هنوز موفق به دریافت مطالبات قدیمی سال‌های ۹۳ تا ۹۷ خود نشده‌ایم.

به گفته این کارگر، کارفرما اعتنایی به درخواست کارگران برای بازگشت به کار ندارد و می‌گوید برای کاهش هزینه‌های کارخانه ناچار به تعدیل این تعداد نیروی شده است. طبق اظهارات یکی دیگر از کارگران، در شهر زنجان کسی پیگیر مشکلات نیست، از این رو کارگران با تجمع مقابل اداره کار شهرستان زنجان، نارضایتی خود را اعلام کردند. این کارگر با بیان اینکه بخشی از مشکلاتمان مربوط به پرداخت مطالبات قدیمی ما می‌شود، افزود: این مطالبه مربوط به چندین ماه حقوق و اضافه‌کاری، حق شیفت و جذب، حق ایاب و ذهاب و لباس کار و... می‌شود. گفتنی است کارخانه روغن نباتی جهان متعلق به هلدینگ داروگر است.