تعدادی از کارگران سیمان کارون (مسجد سلیمان) روز سه‌شنبه (31 خرداد) دست به اعتراض صنفی زده بودند. به دنبال این تجمع، یکی از این کارگران از بازداشت ۷ نفر از کارگران این شرکت خبر داد.

به گزارش ایلنا، به گفته یکی از کارگران سیمان کارون (مسجد سلیمان)، تجمع روز سه‌شنبه کارگران در اعتراض به ممانعت از ورود یکی از همکاران قدیمی‌شان به محل کارخانه صورت گرفت و در نهایت به درگیری منجر شد که بعد از درگیری ۷ کارگر این واحد صنعتی بازداشت شدند.

از علت اعتراض این کارگران اطلاع دقیق‌تری در دست نیست اما «حسن اسیوند» رئیس اداره کار شهرستان مسجد سلیمان در این‌باره گفت: این بازداشت‌ها به دنبال درگیری مدیر کارخانه و عوامل وی با تعدادی از کارگران صورت گرفته است.

او گفت: با توجه پیگیری‌هایی که از کارگران و اعضای شورای کارگری کرده‌ایم، ظاهرا یکی از کارگران قدیمی کارخانه با اتمام قرارداد کار یا به هر دلیل دیگر تعدیل شده و این امر منجر به درگیری تعدادی کارگر با مدیریت کارخانه و عوامل وی شده است.

اسیوند با بیان اینکه در این خصوص جلسه‌ای از سوی شورای تامین شهرستان برگزار شد که اداره کار در آن دعوت نبود، افزود: شرکت سیمان کارون یکی از شرکت‌های تولیدی مطرح و بسیار خوب است که مشکل چندانی در آن وجود ندارد.

او درباره بیکاری یکی از کارگران قدیمی نیز گفت: به طور معمول اگر کارگری به هر دلیل از این کارخانه اخراج شود رونوشت نامه آن به اداره کار ارسال می‌شود اما در خصوص این کارگر تاکنون این اتفاق نیفتاده است.