عضو هیأت مدیره کانون هماهنگی شوراهای استان تهران گفت: نمی‌توان در مورد تامین اجتماعی صحبت کرد اما اشاره‌ای به کاهش و ضعف خدمات درمانی ارائه شده توسط این صندوق نکرد. کارگران آن‌طور که باید و شاید از خدمات درمانی مناسب برخوردار نیستند.

علیرضا فتحی در گفت‌وگو با ایلنا، «امنیت شغلی»، «معیشت» و «تامین اجتماعی» را مهم‌ترین دغدغه کارگران دانست و گفت: همه این مسائل متأثر از سیاست‌های دولت است و چنانچه سیاست‌ها در سطح کلان اصلاح نشود، مشکلات کارگران نیز از بین نخواهد رفت.

وی گفت: امروز و با وجود افزایش ۵۷درصدی دستمزد، همچنان تامین حداقل‌های زندگی دغدغه کارگران است در صورتی‌که کسی که کار می‌کند نباید دغدغه تامین نیازهای اساسی خود را داشته باشد.

فتحی ادامه داد: مشکلات معیشتی طی چند سال گذشته دامن کارگر و بازنشسته را گرفته و به نظر می‌رسد با سیاست‌های ریاضتی دولت این وضعیت همچنان ادامه پیدا کند.

عضو هیأت مدیره کانون هماهنگی شوراهای استان تهران با انتقاد از وضعیت خدمات درمانی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی گفت: کارگران آن‌طور که باید و شاید از خدمات درمانی مناسب برخوردار نیستند در حالی‌که آنها پول قابل توجهی به صندوق تامین اجتماعی پرداخت می‌کنند. منکر مشکلات صندوق نیستیم اما هزینه این مشکلات نباید بر دوش کارگر و بازنشسته بیفتد. آنها حق بیمه پرداخت می‌کنند تا در هنگام بیماری و سالمندی خیالشان آسوده باشد اما متاسفانه این آسودگی خاطر دست‌نیافتنی شده است.

وی تصریح کرد: نیروی کار ما به لحاظ روحی در وضعیت مناسبی قرار ندارد و شاید این را بتوان ناشی از بی‌توجهی به این نیروی پراهمیت دانست. به هر حال رشد تولید و پیشرفت اقتصادی در هر کشوری بیش از هر چیز وابسته به نیروی کار آن کشور است و از نیرویی که به لحاظ روحی و جسمی در وضعیت مناسبی قرار ندارد و دغدغه اصلی آن تامین نیازهای روزمره است، نمی‌توان انتظار حرکت روبه جلو داشت.