کارگران مجموعه شهرداری شوش، صبح روز شنبه (دهم اردیبهشت ماه) در اعتراض به‌ عدم دریافت ۴ ماه حقوق و دو ماه حق بیمه مقابل ساختمان فرمانداری و اداره کار شهرستان شوش تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، این کارگران گفتند: در ششمین روز هفته کارگر برای بیان مطالباتمان به فرمانداری شهرستان شوش مراجعه کردیم اما موفق به گفت‌وگو با مسئولان نشدیم لذا اعتراض صنفی خود را به اداره کار شهرستان انتقال دادیم که باز هم نتیجه نداد.

این کارگران گفتند: چهار ماه است حقوق‌مان به تاخیر افتاده و بیش از دو ماه حق بیمه‌مان پرداخت نشده است. آخرین حقوقی که دریافت کرده‌ایم مربوط به بهمن ماه سال گذشته (۱۴۰۰) بوده که پایان اسفند به همراه عیدی پرداخت شده است. قرار بود بعد از تعطیلات نوروز بخش دیگری از معوقات نیز به حساب کارگران واریز شود که هنوز انجام نشده است.یکی از کارگران حاضر در این اجتماع صنفی گفت: در مجموعه شهرداری شوش بیش از ۳۰۰ نفر تحت مسئولیت پیمانکاران مختلف با ۱۷ تا ۱۸ سال سابقه کار مشغول کارند که جدا از معوقات مزدی و بیمه‌ای در طول فعالیت شغلی‌شان به دنبال تبدیل وضعیت شغلی خود بوده‌اند.

وی با بیان اینکه در نتیجه حضور پیمانکار مطالباتمان به صورت حداقلی پرداخت می‌شود و این موضوع ما را در شرایط بد مالی قرار داده، افزود: بارها مسأله تبدیل وضعیت استخدامی خود را از شهرداری و شورای اسلامی شهر شوش مطالبه کرده‌ایم اما با وجود آنکه از مشکلات ما کارگران با پیمانکاران باخبرند، اقدامی انجام نمی‌دهند.