کارگران کیان تایر می‌گویند: نگران آینده این واحد قدیمی هستیم. تنها واگذاری به یک نهاد توانمند دولتی می‌تواند مشکلات کیان تایر را حل کند و آینده شغلی کارگران را از بلاتکلیفی نجات دهد.

این کارگران در گفت‌وگو با ایلنا، از ادامه بلاتکلیفی خود خبر دادند. این کارگران که در روزهای ابتدایی هفته جاری بعد از یک ماه تطعیلی به کارخانه رفتند، با اعلانی مواجه شدند که خبر از تعطیلی کارخانه تا اطلاع ثانوی می‌داد اما نمایندگان کارگران می‌گویند که در خانه ننشستیم و پیگیر وضعیت کارخانه هستیم.

مهم‌ترین دغدغه کارگران کیان تایر در این مقطع زمانی، تعیین تکلیف مالکیت کارخانه و بازگردادن مالکیت آن به دولت است. کارگران می‌گویند: مسیر سقوط کارحانه از سال ۸۲ و بعد از خصوصی‌سازی آغاز شد. چند بار کارخانه را به هیات حمایت از صنایع دادند اما باز هم مشکلات حل نشد. ما انتظار داریم مثل نیشکر هفت‌تپه عمل کنند و کیان تایر را به دولت یا یک نهاد دولتی بازگردانند تا دوباره سر پا شود و رونق بگیرد.

کارگران این کارخانه که در روزهای ابتدایی هفته جاری، مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کردند، از نامه‌نگاری با نهادهای مسئول ازجمله استانداری تهران و وزارت صمت خبر می‌دهند و می‌گویند: کارخانه کیان تایر حدود هزار کارگر دارد و از انتهای سال ۹۸، اعلام ورشکستگی کرده است.