نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: در تعیین دستمزد کارگران به دنبال افزایش چند برابری دستمزد نیستیم بلکه سهمی که به دلیل تورم از سفره کارگران کسر شده را مطالبه می‌کنیم.به گزارش تسنیم، علی خدایی گفت: افزایش دستمزد کارگران با توجه به تورم موجود و پایین آمدن قدرت خرید کارگران تعیین می‌شود و در صورت کنترل تورم در سال آینده میزان افزایش دستمزد نیز کمتر از امسال خواهد بود.

وی ادامه داد: تورم به تمام اقشار جامعه آسیب رسانده و باید مطالعه دقیقی از میزان آسیب به کسب و کارها انجام شود تا کارفرمایانی که بیشترین آسیب را دیدند، تحت حمایت دولت قرار گیرند.

خدایی درباره تعیین میزان دستمزد کارگران برحسب مناطق مختلف کشور گفت: برای تعیین دستمزد باید حداقل‌های تامین معیشت مدنظر گرفته شود. در حال حاضر ما در بسیاری از استان‌ها حتی از پایین‌ترین نرخ هزینه زندگی نیز فاصله داریم. به عنوان مثال در استان‌های ایلام و چهارمحال و بختیاری نرخ تورم 8درصد بالاتر از نرخ تورم اعلامی از سوی مبادی رسمی کشور است.وی افزود: در جلساتی که با شرکای اجتماعی و نمایندگان کارگری و کارفرمایی برگزار شد، با توجه به وضعیت معیشت به تعیین حقوق حداقلی 8 میلیون و 979 هزار تومانی رسیدیم و ما موظف هستیم مزد تعیین شده از این عدد تبعیت کند.

نماینده کارگران گفت: طی سنوات گذشته تعیین نرخ دستمزد از سوی نمایندگان کارگری و کارفرمایی با چانه‌زنی بسیار تعیین می‌شد و نرخ سبد معیشت رعایت نمی‌شد ولی امسال میزان افزایش هزینه‌های زندگی از سوی نمایندگان رسمی دولت اعلام شده و تبعیت از آن برای همه لازم‌الاجراست.