دبیر انجمن داروسازان ایران با انتقاد از آنچه که تاخیر سازمان تامین اجتماعی در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها خواند، گفت: در آستانه اجرای طرح نسخه الکترونیک، نگرانی‌ها بابت تاخیر مطالبات داروخانه‌ها از سازمان تامین اجتماعی پررنگ‌تر شده است.

جلیل سعیدلو در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: مطالبات داروخانه‌ها از سازمان تامین اجتماعی از تیرماه پرداخت نشده و این به معنای آن است که داروهای مردم توسط داروخانه‌ها عرضه شده ولی سازمان‌های بیمه‌گر، سهم خود را از هزینه نسخه‌های مردم پرداخت نکرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تاخیر مطالبات داروخانه‌ها از تامین اجتماعی کمرشکن شده، گفت: شاهد بی‌اعتنایی و بی‌توجهی تامین اجتماعی هستیم، درحالی‌که ما دنبال چیزی بیش از قانون نیستیم و توقع داریم که هرچه زودتر آنچه که قانون تصریح کرده، اجرایی شود.

سعیدلو ادامه داد: با شروع نسخه‌نویسی الکترونیک از ابتدای دی ماه سال گذشته، با توجه به اینکه زیر ساخت‌های آن کامل نشده، در شهرهای بزرگ مشکلات و گرفتاری مردم و داروخانه‌ها کاملا قابل پیش‌بینی بود.

وی افزود: علاوه بر آن، این برنامه‌ها بار مالی برای داروخانه‌ها دارد و متاسفانه سازمان‌های بیمه‌گر هزینه آن را حذف کرده‌اند و این موضوع فشار مضاعفی را بر اقتصاد داروخانه‌ها تحمیل کرده است.

سعیدلو تاکید کرد: واقعیت غیرقابل انکار آن است که اقتصاد داروخانه‌ها بیش از پیش تحت فشار قرار گرفته و نگران هستیم که داروخانه‌ها در تامین داروی مورد نیاز مردم، عاجز شوند.