رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر سازمان تامین اجتماعی گفت: در اجرای قرارداد جدید بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان پرداخت ۵۰درصد از مبلغ حق بیمه توسط سازمان تأمین اجتماعی قطعی شد.

علی‌اصغر بیات در گفت‌وگو با مهر گفت: خوشبختانه مصوبه هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر تقبل ۵۰درصد از مبلغ بیمه تکمیلی ۱۴۰۰- ۱۴۰۱ با شرکت بیمه‌گر صادر شد. براساس این مصوبه که به زودی به حوزه‌های مربوط جهت اجرا ابلاغ می‌شود، مبلغ ۴۵,۵۰۰ تومان از 91هزار تومان هزینه بیمه تکمیلی مستمری‌بگیران و افراد تحت تکفل آنها توسط سازمان پرداخت می‌شود.

بیات افزود: در قرارداد جدید بیمه تکمیلی که از آبان ماه سال جاری تا آبان سال آینده اعتبار دارد، شاهد افزایش سقف تعهدات بیمه‌ای به میزان قابل ملاحظه‌ای به ویژه در بخش‌های خدمات فوق‌تخصصی، تخصصی، بستری‌های عمومی، خدمات پاراکلینیکی و... هستیم و این تغییرات امیدواریم رضایت‌مندی بازنشستگان را بیش از پیش به دنبال داشته باشد.رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی گفت: در فضای سازنده و تعاملی که با سازمان تأمین اجتماعی به وجود آمده، مهمترین امور و مطالبات خود را با استفاده از همه ظرفیت‌ها، خردمندانه پیگیری می‌کنیم. معتقد هستیم در حوزه درمان باید به سمتی پیش برویم که مشکلات و دغدغه‌های مستمری‌بگیران را کاملاً رفع کنیم. تکالیف قانونی موجود ما و همه مسؤلان امر را ملزم به آن کرده و نباید از هیچ تلاشی در این خصوص فروگذار کنیم.