قائم‌مقام مدیرعامل شرکت هپکو گفت: مشکلات ۱۵ساله هپکو منجر به بدهی ۱۲هزار میلیارد ریالی برای این شرکت شده است.

علیرضا میقانی در جلسه‌ای اظهار کرد: در سال‌های طولانی، این شرکت دچار مشکلات عدیده شد اما با تصمیم قاطعی که در دولت دوازدهم گرفته شد، موضوع سهامداری این شرکت حل شد اما این کفایت نمی‌کند و اگر به مسائل مختلف توجه نشود مشکلات دوباره این شرکت درگیر می‌شود.

وی گفت: طرحی درباره تولید محصولات معدنی ارائه شده که می‌تواند هفت هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد کند. ظرفیت تولید اسمی هپکو سه هزار دستگاه است و امیدواریم این شرکت به این ظرفیت برگردد.

همچنین «مهدی کرمی» نایب رئیس شورای کار شرکت هپکو نیز در این نشست با اشاره به مشکلات مربوط به بیمه کارگران اظهار کرد: بدهی هپکو به تامین اجتماعی ۶۰میلیارد است که ۷۰میلیارد جریمه نیز به آن اضافه شده، لذا تقاضای ما بخشیده شدن این جریمه است تا بتوان با بخشی از این جریمه تعدادی از کارگران را بازنشسته کرد.وی افزود: طرح طبقه‌بندی گروه‌ها و جایگاه‌ها نیز نیازمند بازنگری است. حقوق‌ها در این شرکت به نسبت سایر شرکت‌های اطراف پایین‌تر است، خودمان را با آلومینیوم مقایسه نمی‌کنیم اما در مقایسه با آذرآب و ماشین‌سازی دریافتی کارگران این شرکت پایین است.

کرمی ادامه داد: تا سال آینده ۱۹۲ نفر از  پرسنل این شرکت بازنشسته می‌شوند و تعداد نیروها کاهش می‌یابد لذا می‌طلبد شرایطی فراهم شود که نیروهای متخصص در این شرکت جذب شوند. در حال حاضر حاضر به همت مدیریت جدید سفارش کار گرفته شده اما بدون نیرو نمی‌توان سفارش‌ها را انجام داد.

وی اضافه کرد: در زمینه رفاهیات نیز هیچ‌گونه رفاهیاتی به پرسنل تعلق نگرفته که نیاز است این مهم نیز مورد توجه قرار گیرد. سنوات پایان خدمت پرسنل نیز نباید به نعویق بیفتد.