پس از گذشت چندین ماه از اعلام توقف فعالیت پروژه ساخت سد شفارود، هنوز وضعیت نزدیک به ۹۰۰ کارگر بیکار شده این پروژه عمرانی نامعلوم است.

به گزارش ایلنا، با توقف فعالیت ساخت این پروژه عمرانی به دلیل کمبود اعتبارات مالی، حدود ۹۰۰ کارگر با سابقه به‌رغم وعده بازگشایی کارگاه و پرداخت معوقات در بلاتکلیفی به سر می‌برند. به همین دلیل آنها بارها اعتراض صنفی برگزار کرده‌اند.

کارگران می‌گویند: وضعیت پیش آمده در حالی ادامه دارد که از ابتدای سال جاری مسئولان وعده بازگشایی کارگاه ساخت سد را می‌دهند. در عین حال با اطلاع‌رسانی رسانه‌ای، برخی مسئولان وزارت نیرو مقرر کرده‌اند به زودی فعالیت پروژه سد شفارود با تامین منابع مالی از سر گرفته می‌شود اما انتشار این اخبار از سوی برخی مسئولان وزارت نیرو و نمایندگان مجلس نه تنها موجب خوشحالی کارگران نمی‌شود بلکه اعتمادی به این وعده‌ها احساس نمی‌شود. متاسفانه راه‌اندازی کارگاه و قول پرداخت مطالبات ۵ ماهه کارگران فقط در حد حرف باقی مانده است.این کارگران می‌گویند که در حال حاضر آنها هر روز در حوالی محل کار خود حاضر شده و پس از چند ساعت سرگردانی دوباره آنجا را ترک می‌کنند تا صحت وعده‌های داده شده مسئولان در خصوص آغاز فعالیت محل کارشان را مشاهده کنند.کارگران سد شفارود می‌گویند: شرایط فوق باعث نگرانی و برهم خوردن آرامش ما شده است. به همین دلیل از مسئولان نظارتی و قضایی درخواست داریم نظارت خود را بر رفتار مسئولان و عملکرد پیمانکار پروژه سد شفارود بیشتر کنند.