مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر از پرداخت نخستین حقوق معوقه ۱۴۰۰ کارگران شرکت هفت‌تپه تا پایان هفته آینده خبر داد.

عبدعلی ناصری در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما، با بیان اینکه شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه حدود ۴۵۰۰ نفر کارگر دارد، گفت: کارگران شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه، ماه‌های تیر، مرداد و شهریور ۱۴۰۰ حقوق دریافت نکرده‌اند که تا ۱۰ روز آینده و براساس هماهنگی‌های انجام شده نخستین معوقه حقوق این کارگران پرداخت خواهد شد.

وی افزود: با بانک ملی خوزستان هماهنگی به عمل آمده تا در شعبه هفت‌تپه این بانک، حسابی برای جذب منابع و تامین مالی از سوی شرکت توسعه نیشکر و بانک‌ها افتتاح شود.

ناصری با بیان اینکه بانک‌های ملی و صادرات هر کدام ۴۰درصد و وزارت جهاد کشاورزی 20درصد سهام شرکت توسعه نیشکر را دارا هستند، گفت: این سهامداران با همین نسبت، سهام شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه را نیز برعهده خواهند داشت. وی ادامه داد: پس از واگذاری شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه به بخش خصوصی و مشکلات پیش آمده پس از واگذاری، این مجموعه دوباره به دولت و مجموعه سازمان گسترش عودت داده شد و از آنجا که سازمان گسترش، تخصصی در زمینه نیشکر نداشت با هماهنگی‌های به عمل آمده، شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه به مجموعه توسعه نیشکر واگذار شد. مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر با بیان اینکه پس از واگذاری شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه به این مجموعه، اعضای هیأت مدیره آن را انتخاب و حکم آنان را ابلاغ کرده‌ایم، گفت: شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه سالانه ظرفیت تولید ۱۰۰هزار تن شکر سفید را داراست اما تولید کنونی این مجموعه حدود ۲۰هزار تن است بنابراین اگر روند تولید در شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه عادی شود، با انجام بازسازی در مجموعه‌های مختلف هفت‌تپه، این شرکت در مدت سه سال سوده می‌شود و می‌تواند منابع مورد نیاز خود را تامین کند.