یکی از کارگران شهرداری دهدشت گفت که همسرش در پی نداشتن توان مالی برای خرید لوازم مدرسه فرزندان، دست به خودسوزی منجر به فوت زده است. «محمدجواد عرفانی» که ۳۹ سال و ۱۵ سال سابقه کار قراردادی در حوزه نقلیه شهرداری دهدشت دارد، به ایسنا گفت: حقوق ماهیانه‌‌ام ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و در ۵ ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده‌ام  و اگر یک روز هم دیرتر بر سر کار حاضر می‌شدم برایم غیبت رد می‌شد. وی با یادآوری این مطلب که چند روز قبل از حادثه خودسوزی همسرم، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مطالباتمان مقابل شهرداری تجمع کردیم، اما کسی به دادمان نرسید، ادامه داد: پسر بزرگم اول راهنمایی و دخترم اول ابتدایی است، یک دختر سه ساله نیز دارم. در این شرایط چه کسی پاسخگوی دل سوخته فرزندانم است. این کارگر شهرداری دهدشت با بیان اینکه فاقد منزل مسکونی هستم، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس بودیم پول نداشتم که برای فرزندانم لوازم‌التحریر و وسایل مورد نیاز مدرسه را تهیه کنم و همسرم از ناراحتی این مساله، اقدام به خودسوزی کرد و زندگی و خانه‌ام ویران شد و هم اکنون مشکلات و نداری از یک طرف خراب شدن زندگی و از دست دادن مادر فرزندانم از طرف دیگر زندگی‌ام را روی سرم آوار کرد. وی ادامه داد: همسرم می‌گفت کجا دیده‌ایم کسی در اداره ای کار کند اما حقوق به او ندهند و حتی نتواند برای فرزندان خود وسایل مدرسه و قلم و دفتر بخرد؛ که به حیاط رفت و از نفتی که آنجا بود روی خود ریخت و خود را آتش زد. با پسرم تلاش کردیم که خاموشش کنیم اما از ناحیه دو دست، شکم، گردن و صورت دچار سوختگی شدم،  و همسرم نیز ۸۰ درصد سوختگی داشت که همسرم را به بیمارستان اهواز و خودم را به بیمارستان یاسوج اعزام کردند که البته خانمم به علت شدت سوختگی از دنیا رفت.

شهردار دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار ایسنا در خصوص حقوق کارگران و کارمندان شهرداری گفت: کارگران و کارمندان شهرداری دهدشت حدود ۴ ماه است که حقوق نگرفته‌اند  و یک ماه حقوق آنها سه شنبه یا چهارشنبه هفته جاری پرداخت می‌شود.

«احسان تابش‌‌نژاد»، درخصوص علت این مشکل افزود: بلاتکلیفی شورای شهر دهدشت و برگزار نشدن کمیسیون‌ها و ... از مهمترین دلایل این مساله بوده و مشکلات شورای شهر همچنان ادامه دارد. وی با بیان اینکه حدود ۲۰۰ کارگر و کارمند مجموعه شهرداری دهدشت با همین مشکل و وضعیت مواجهند، بیان  کرد: شهرداری دهدشت از مردم و دستگاه‌های مختلف دولتی ۲۸ میلیارد تومان طلب دارد.