نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار با اشاره به اینکه موانع تولید باید رفع شود، گفت: در صورتی‌که از تولید حمایت شود و هزینه‌های دلالی افزایش یابد، هم اشتغال و هم درآمد خانوار رونق می‌گیرد.

اصغر آهنی‌ها در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفت: تولید ثروت در کشور باید با بخش واقعی اقتصاد همراه باشد. زمانی که تولید ارزش پیدا کند موفق بوده‌ایم. باید با وضع قوانین، هزینه دلالی و سوداگری را بالا ببریم و برعکس هزینه کارهای تولیدی از قبیل صنعت، کشاورزی و خدمات را کاهش دهیم. در آن صورت اگر تولید رونق پیدا کند، هم مشکل اقتصاد مردم حل می‌شود، هم اشتغال و درآمد خانوار بالا می‌رود.

وی ادامه داد: برای گرفتن تسهیلات بانکی اگر یک تولیدکننده و یک دلال به بانک مراجعه کنند، بانک‌ها رغبت بیشتری دارند که تسهیلات به دلال بدهند تا تولیدکننده. همچنین در بخش تولید یک کارفرما با نیروی انسانی کار می‌کند، ‌انواع قوانین بازدارنده برایش وجود دارد، باید کارگر را بیمه کند، مالیات بپردازد و همه موارد ایمنی، محیط زیست و قوانین تامین اجتماعی را رعایت کند اما کسی که به دلالی می‌پردازد، هیچ قانونی مزاحم او نمی‌شود. نه شناسنامه‌ای دارد که سازمان مالیاتی سراغ او برود و نه کسی مزاحم او می‌شود. آهنی‌ها با بیان اینکه عده‌ای می‌گویند بخش مسکن، پیشران اقتصاد است، گفت: اعتقاد من این است که قوانین مرتبط با تولید باید با هم تغییر پیدا کند، هم دیپلماسی اقتصاد به نفع تولید فعال شود، هم نخبه‌گرایی و نیروی متخصص بر سر کار بیاید و هم کسانی که در دولت با بخش تولید سروکار دارند؛ آنهایی که کوچک‌ترین اطلاعی از مسائل واقعی تولید ندارند. باید قوانین مانع تولید را برطرف کنند و به جای اینکه هزینه تولید را افزایش دهند، باید هزینه دلالی و واسطه‌گری را بالا ببرند. این فعال بخش کارفرمایی با بیان اینکه در زمینه مسکن دولت به راحتی می‌تواند زمین در اختیار مردم قراردهد و با انبوه‌سازی مسکن تولید کند، گفت: در صورتی که هزینه ساخت مسکن کاهش یابد، در آن صورت دلالان به این نتیجه می‌رسند که صرفه‌ای ندارد تا در مسکن سرمایه‌گذاری کنند.