مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: سال گذشته، جامعه کارگری و کارفرمایی استان شرایط سختی را با شیوع کرونا پشت سر گذاشتند.

قاسم رحیمی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر اظهار کرد: امسال با توجه به شرایط اقتصادی و همچنین تورم موجود دولت نسبت به افزایش مزایای مستمر و غیرمستمر کارگران اقدام کرده و در مجموع با رشد ۳۶درصدی حقوق و دستمزد، کارگران بیش از چهار میلیون تومان دریافتی خواهند داشت.

وی در مورد اولویت جامعه کارگری برای تزریق واکسن کرونا بیان کرد: در این زمینه رایزنی‌ها و پیگیری‌ها انجام شده و به عنوان مطالبه جدی از ستاد کرونا خواسته‌ایم تا جمعیت کارگری در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند. البته ستاد کرونا اولویت تزریق واکسن کرونا را در سطح ملی اعلام کرده که بیشتر با در نظر گرفتن شرایط سنی این کار انجام می‌شود که انتظار می‌رود در سه چهار ماه آینده کل جمعیت کشور تحت واکسیناسیون عمومی کرونا قرار گیرند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز اکثر واحدهای تولیدی استان پیشقدم بوده و حتی نسبت به تهیه و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده به صورت فراگیر در سطح جامعه اقدام کردند. رحیمی افزود: صاحبان کارخانه‌ها در کنار پرداخت حقوق کارگران در کنار روزهای تعطیل کرونایی به کمک و مساعدت جامعه کارگری پرداخته و با تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی کمک‌کار آنها بودند. وی خاطر نشان کرد: تقارن شیوع بیماری کرونا با شرایط تورمی ایجاد شده در جامعه وضعیتی را برای گروه‌های کارگری و واحدهای تولیدی به وجود آورده که حتی تعدادی از کارگران در تأمین نیازهای اولیه با مشکلاتی روبه‌رو بودند و خود کارفرمایان نیز در تأمین مواد اولیه با سختی روبه‌رو شدند.