به دنبال انتشار اخباری مبنی بر خودکشی یکی از کارگران شرکت پیمانکاری شهرداری مرودشت و گمانه‌زنی درباره علت این اقدام، فرماندار ویژه این شهرستان توضیحاتی در مورد حادثه و بررسی‌های انجام شده، ارائه داد.

رهام پیکری در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد که کارگر مذکور به نام «بهرام ابراهیمی‌مهر» ۳۱ ساله متاهل و دارای یک فرزند خردسال حدودا سه ساله بوده و تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری برای شهرداری کار می‌کرده و عصر شنبه ۲۰ دی، به زندگی خود خاتمه داده است.

وی با اشاره به آغاز تحقیقات توسط دستگاه‌های انتظامی و امنیتی، تاکید کرد که حقوق کارگران شرکت پیمانکاری مذکور، براساس اسناد یک ماه با تاخیر پرداخت می‌شده و آخرین حقوق دریافتی کارگران هم مربوط به پایان مهرماه است و در زمان وقوع حادثه هنوز حقوق آذرماه پرداخت نشده بود، اگرچه شواهد نشان می‌دهد که منابع مالی برای پرداخت حقوق آبان نیروها تامین شده و قرار بوده روز شنبه (زمان وقوع حادثه) به حساب کارگران واریز شود.

فرماندار ویژه مرودشت با بیان اینکه حقوق‌ها روز یکشنبه ۲۱ دی، به حساب کارگران واریز شده، گفت: بعد از جمع‌آوری اطلاعات درباره این حادثه، جلسه‌ای با حضور اعضای شورای تامین در محل فرمانداری مرودشت برگزار و موضوع بررسی شده است. پیکری گفت: تعداد کارگران تحت مدیریت شرکت پیمانکاری تامین نیروی شهرداری مرودشت، ۵۷ نفر بوده است. براساس اسناد، کارگران فقط حقوق آذرماه را طلبکار هستند و مطالبات اضافه‌کاری آنان نیز تا مردادماه پرداخت شده است. او تاکید کرد که بررسی‌ها حاکی از آن‌ست که علت اقدام به خودکشی کارگر فوت شده، صرفا پرداخت نشدن حقوق نبوده و برخی از شهرداری‌ها در فارس و کشور به دلیل مشکلات ناشی از کاهش درآمد، ماه‌ها حقوق معوقه دارند.

فرماندار ویژه شهرستان مرودشت درباره وضعیت خانواده این کارگر متوفی گفت: همسر ایشان از کارکنان یک داروخانه در مرودشت است و آنها یک فرزند دو تا سه‌ساله هم دارند.

رئیس شورای تامین شهرستان مرودشت همچنین به استناد گزارش یکی از همکاران کارگر فوت شده شهرداری مرودشت اعلام کرد که ظاهران متوفی صبح روز حادثه در مورد تصمیمش به خودکشی صحبت کرده بود اما او موضوع را جدی تلقی نکرده و به کسی هم اطلاع نداده است. وی با یادآوری اینکه مسئولان قضایی دستورات لازم برای بررسی همه‌جانبه این پرونده را صادر کرده‌اند، گفت: برای اینکه حقی از این کارگر و سایر کارگران ضایع نشده باشد، وضعیت قراردادها بررسی شده است. پیکری از تعیین نماینده‌ای به نیابت استانداری فارس و فرمانداری مرودشت برای تداوم رسیدگی به موضوع خبر داد و گفت: طی بررسی اسناد مربوط به کارگر متوفی، نامه‌های درخواست وام به مبالغ ۱۲۰ میلیون و ۵۰ میلیون و خرید کامیون از یک شرکت لیزینگ نیز مشاهده شده است.

وی با تایید اینکه یکی از دوربین‌های موجود در محوطه واحد موتوری شهرداری مرودشت، فیلم حادثه را ضبط کرده، اعلام کرد که براساس گزارش‌ها، متوفی زمانی که نگهبان مشغول ادای فریضه نماز بوده، اقدامش را عملی کرده است.

فرماندار ویژه شهرستان مرودشت با تاکید بر اینکه همه مسئولان پیگیر حق و حقوق کارگر متوفی هستند، گفت: اگر قصوری از سوی شهرداری یا پیمانکار واقع شده باشد، رسیدگی خواهد شد. پیکری گفت: هنوز سند و مدرکی که علت اقدام به خودکشی این کارگر را نشان دهد، به دست نیامده و باید تا گزارش نهایی پلیس و دستگاه امنیتی و نهاد قضایی پیرامون علت این حادثه منتظر بمانیم.