مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: منابع دریافتی از پروژه‌های ساختمانی باید ۲۰درصد حق بیمه کارگران ساختمانی را تأمین کند تا امکان استفاده تمامی کارگران ساختمانی از خدمات سازمان فراهم شود.

به گزارش توسعه ایرانی، مصطفی سالاری در جلسه‌ای با حضور نمایندگان تشکل‌های کارگری و بازنشستگی شهرستان پاکدشت، اظهار داشت: در حال حاضر ۸۳۰هزار کارگر ساختمانی بیمه هستند و در صورت تأمین منابع پایدار امکان استفاده حدود ۴۰۰هزار کارگر ساختمانی دیگر از خدمات تأمین اجتماعی فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی در قبال جامعه تحت پوشش تعهداتی دارد، افزود: اولین تعهد تأمین اجتماعی پرداخت حقوق بازنشستگی مکفی است که در سال جاری برای بهبود شرایط بازنشستگان و افزایش حقوق اقدامات اساسی انجام شده و علاوه بر افزایش سالیانه حقوق، متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان نیز انجام شد.

سالاری ادامه داد: تأمین اجتماعی تنها صندوقی است که با مکانیزم‌های بیمه‌ای و با اتکا به منابع حاصل از حق بیمه در حال ارائه خدمات به جامعه تحت پوشش است و وابسته به دولت نیست.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ارائه خدمات درمانی به جامعه تحت پوشش را دومین وظیفه اصلی این سازمان برشمرد و گفت: وظیفه ما تأمین خدمات درمانی است که اولویت اصلی ما خرید خدمات از وزارت بهداشت و سایر مراکز درمانی است.

سالاری با بیان اینکه ترجیح سازمان تأمین اجتماعی خرید خدمات درمانی است، افزود: تولید درمان وظیفه وزارت بهداشت و خرید خدمات وظیفه تأمین اجتماعی است و احداث درمانگاه و بیمارستان توسط سازمان به نوعی کمک به وزارت بهداشت است.

وی با اشاره به محدودیت‌های موجود در شهرستان پاکدشت و نیاز این شهرستان به افزایش تخت‌های بیمارستانی، گفت: آماده همکاری با وزارت بهداشت برای افزایش ظرفیت بیمارستان‌ها هستیم و می‌توانیم در تأمین منابع مالی نیز مشارکت کنیم به نحوی که هزینه‌ها از محل خرید خدمات درمانی تهاتر شود.

سالاری تجهیز و ارتقای خدمات درمانگاه تأمین اجتماعی پاکدشت را امکان‌پذیر دانست و گفت: در زمینه جذب نیرو و افزایش تجهیزات این مرکز درمانی هیچ محدودیتی نداریم و هرگونه تجهیزاتی که مورد نیاز است، خریداری می‌شود.

وی همچنین از افزایش ۱۰ برابری سهمیه وام بازنشستگان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: پارسال ۱۸۰ میلیارد تومان وام به بازنشستگان پرداخت شد و امسال این رقم به دوهزار میلیارد تومان رسیده و تمام فرآیند درخواست تا پرداخت وام به صورت کاملاً غیرحضوری انجام می‌شود.