به دنبال اخراج تعدادی از کارگران هفت‌تپه، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از معاون حوزه تخصصی خود خواست این موضوع هر چه سریع‌تر پیگیری و رسیدگی شود.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حاتم شاکرمی» معاون روابط کار در این زمینه گفت: ۱۵نفر از کارگران هفت‌تپه به دلیل عدم پرداخت اضافه‌کار خود در ماه گذشته، بدون مراجعه به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به مدیریت مستقر در شرکت اعتراض کرده‌اند که اخراج آنها را به دنبال داشته است.

شاکرمی افزود: با توجه به این موضوع و دستور ویژه وزیر، مقرر شد با پیگیری‌های صورت گرفته ظرف 24 ساعت توافق میان کارگران و کارفرما حاصل شود. در غیر این صورت با شکایت کارگران ظرف  ۴۸ ساعت آینده، رسیدگی به موضوع خارج از نوبت و به طور ویژه در دستور کار مراجع حل اختلاف کار استان قرار خواهد گرفت.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: البته کارفرما شکایتی را به اداره کار استان تسلیم کرده که همین امر می‌تواند مبنای ورود مراجع رسیدگی وزارت کار به موضوع شود.

شاکرمی با اشاره به تاکیدات قبلی در مورد عدم اخراج کارگران خارج از کمیته انضباطی خاطرنشان کرد: متاسفانه این اخراج خارج از کمیته انضباطی انجام شده و امیدواریم با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود، در اسرع‌وقت زمینه بازگشت به کار کارگران اخراج شده فراهم شود.