نماینده تهران در مجلس از طرح سوال خود از وزیر کار با ادعای به‌کارگیری اعضای ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور در هیأت مدیره شرکت‌های زیرمجموعه شستا خبر داد.

علی خضریان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به شرایط اقتصادی در ایام بیماری کرونا و شغل‌هایی که آسیب دیده‌اند و همچنین تعطیلی مشاغل و بیکاری افراد مدعی شد: مدارکی به دست بنده رسیده که نشان می‌دهد شماری از اعضای ستاد انتخاباتی آقای روحانی با دستور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرکت‌های زیرمجموعه شستا به‌کارگیری شده‌اند. این در حالی است که آمارها نشان می‌دهد حدود ۳۰درصد از جوانان کشور بیکار هستند که بسیاری از این جوانان تحصیل‌کرده و متخصص، می‌توانستند واجد شرایط جذب در برخی از این شرکت‌ها باشند.

وی افزود: با توجه به اینکه به‌کارگیری افراد در مشاغل تخصصی و مدیریتی، نیازمند داشتن تخصص، تجربه و سوابق شغلی موثر و مرتبط است سوال من از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که اعضای کمیته جوانان و دانشجویان ستادهای انتخاباتی جناب آقای روحانی با کدام سابقه موثر شغلی، برای جذب در مشاغل کلیدی و هیأت مدیره بزرگترین و مهمترین هلدینگ‌ها و شرکت‌های اقتصادی و تولیدی کشور (زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) معرفی شده‌اند؟ آقای شریعتمداری که مدعی شفافیت در وزارتخانه تحت امرشان و به‌خصوص شرکت‌های شستا هستند حاضر به شفاف‌سازی درباره جذب بدون ضابطه این افراد نیز هستند؟ آیا چنین امکانی برای سایر جوانان کشور هم فراهم است؟ آیا این مصداق بی‌عدالتی و تخلف آشکار مدیریتی نیست؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نود ادامه داد: وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی که متولی اشتغال در کشور است چه پاسخی به خیل جوانان بیکار در کشور دارد و این اقدام خود را چگونه توجیه می‌کند؟ در چنین شرایطی که مسائل اقتصادی اولویت اول کشور است و اقشار مختلف مردم با مشکلات عدیده معیشتی و بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند و هر روز هم این فشار در حال افزایش است و مردم زیر فشار اقتصادی در حال له شدن هستند، با پشتوانه کدام تصمیم کارشناسی شده در سال پایانی دولت اقدام به معرفی جوانان عضو ستاد انتخاباتی آقای روحانی جهت عضویت در هیات مدیره شرکت‌های بزرگ اقتصادی کرده‌اید؟

وی در پایان مدعی شد: به استناد لیست‌ها و مدارک موجود این افراد با امضای جناب «م.ک» معاون وزیر به شستا معرفی شده‌اند، درخواست بنده از وزیر این است که در خصوص به‌کارگیری این افراد در چنین پست‌های مهمی شفاف‌سازی صورت گیرد.