رئیس قوه‌ قضاییه با بیان اینکه امروز تولید محور اساسی است، گفت: نباید اجازه دهیم هیچ کارخانه‌ای تعطیل یا نیمه‌تعطیل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه، با اشاره به سفر خود به استان اردبیل که پنجشنبه گذشته صورت گرفت، پیگیری رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان را از مهم‌ترین دستاوردهای این سفر عنوان کرد.

وی گفت: رونق تولید و خدمات و حمایت از تولیدکننده، همانند مبارزه با فساد از مأموریت‌های اصلی و مستمر دستگاه قضایی است و همکاران ما در بخش‌های مختلف قضایی تلاش می‌کنند هیچ کارخانه‌ای تعطیل یا نیمه‌تعطیل نشود و هیچ تولیدکننده‌ای زمین نخورد.

رئیسی افزود: دستگاه قضایی در راستای مأموریت خود در دفاع از حقوق عامه، از کارگران غیور و متخصص و متعهد و کارفرمایان و کارآفرینان و سرمایه‌گذاران که غیرتمندانه برای رونق تولید تلاش می‌کنند همه‌جانبه حمایت می‌کند و رفع مشکلات آنها در نظام اداری و قضایی را وظیفه خود می‌داند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه تولید، مسأله محوری امروز ماست، اظهار داشت: دشمن به دنبال توقف چرخه تولید و افزایش بیکاری و ایجاد یاس و ناامیدی در کشور ماست و وظیفه ما در حوزه نظارت و قضاوت این است که با جلوگیری از توقف در چرخه تولید و حمایت از نیروی کار، دشمن را در رسیدن به هدف پلید خود ناکام بگذاریم.

رئیسی با تأکید بر لزوم پیگیری جدی مصوبات سفرهای استانی رئیس و مسئولان عالی قضایی متذکر شد که سفرهای استانی مسئولان هنگامی ارزشمند و ماندگار می‌شود که مردم با اقدام و عمل به تصمیمات اتخاذ شده، احساس امید و آرامش کنند.

وی، حفظ ارزش پول ملی را یکی از مهم‌ترین فرامین اقتصادی رهبری عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری بارها فرمودند کاهش ارزش پول ملی برای کشور خسارت‌بار است و میدان‌داران حوزه اقتصاد باید شبانه‌روز برای مقابله با این معضل تلاش کنند.

رئیسی تأکید کرد: مسئولان اقتصادی برای دفاع از ارزش پول ملی و مدیریت بازار و کاهش تورم و گرانی و تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تلاش کنند و به مردم آرامش خاطر بدهند.

وی با بیان اینکه کار دشمن، دشمنی است، اظهار داشت: دشمن به دنبال تهدید و تحریم و فتنه و توطئه است، ولی مسئولان ما باید با تدبیر در همه عرصه‌ها و با استفاده از ظرفیت‌های عظیمی که در کشور وجود دارد که مهم‌ترین آنها نیروی کار پویا و متعهد و متخصص است، می‌تواند جنگ اقتصادی و روانی و رسانه‌ای دشمن را خنثی کنند.