سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان مرداد سال جاری ۷۵۹ نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند.

به گزارش سازمان پزشکی قانونی، در این بازه زمانی ۷۵۹ نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار متوفیات حوادث ناشی از کار ۷۲۹ نفر بود، ۴.۱درصد بیشتر شده است. از مجموع فوتی‌های حوادث کار در پنج ماهه امسال ۷۴۰ نفر مرد و ۱۹ نفر زن بودند در حالی‌که در مدت مشابه سال قبل تعداد مردان فوت شده در حوادث کار ۷۲۵ و تعداد زنان چهار نفر بود.

در این مدت استان‌های تهران با ۱۷۵، مازندران با ۵۵ و آذربایجان شرقی با ۵۳ متوفی بیشترین آمار تلفات حوادث کار را داشته‌اند.

۴۰درصد تلفات حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی

مطابق سال‌های گذشته، در پنج ماهه نخست سال نیز بیشترین علت مرگ در حوادث کار، سقوط از بلندی است که معمولا حدود نیمی از تلفات این حوادث را به خود اختصاص می‌دهد. در این بازه زمانی ۴۰درصد مرگ‌های ناشی از حوادث کار در پی سقوط از بلندی اتفاق افتاده که ۳۰۶ نفر از کل متوفیات را دربرمی‌گیرد. پس از آن اصابت جسم سخت با ۱۸۴ متوفی بیشترین آمار مرگ در حوادث کار را داشته که ۲۴.۲درصد از کل تلفات به این علت مربوط می‌شود. برق‌گرفتگی با ۱۱۱، کمبود اکسیژن با ۵۲ و سوختگی با ۳۶ متوفی در رتبه‌های بعدی تلفات حوادث کار قرار دارند. ۷۰ نفر نیز به دلایلی دیگر در حین کار جان خود را از دست داده‌اند.

کاهش ۱۱درصدی مصدومان حوادث کار

براساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی، تعداد مصدومان حوادث کار که در پنج ماهه سال جاری به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند، ۱۱.۱درصد کاهش یافته و تعداد مصدومان ارجاعی به پزشکی قانونی در این مدت ۱۰هزار و ۴۰۲ نفر ثبت شده که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۱هزار و ۶۹۹ نفر بود.