استاندار قزوین از تامین اعتبار برای پرداخت مطالبات مزدی کارگران این واحد تولیدی خبر داد.

به گزارش ایلنا، سوم شهریورماه در جریان سفر رئیس محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان قزوین، کارگران کنتورسازی قزوین با او دیدار کردند. این کارگران مطالبات و خواسته‌های خود ازجمله پرداخت مطالبات مزدی و راه‌اندازی تولید در کارخانه را با رئیس سازمان برنامه و بودجه در میان گذاشتند. آنها اعتراض خود نسبت به خصوصی‌سازی را به گوش یکی از بالاترین مقام‌های اجرایی کشور رساندند. در نهایت، هشتم شهریورماه استاندار قزوین از تخصیص اعتبار برای پرداخت بخشی از مطالبات کارگران کنتورسازی خبر داد و گفت: با پیگیری صورت گرفته و مساعدت‌ رئیس سازمان برنامه و بودجه ۱۵ میلیارد تومان از مطالبات معوقه کارگران شرکت کنتورسازی تامین و جهت پرداخت به حساب سپرده دادگستری شهرستان البرز واریز شد. هدایت‌الله جمالی پور افزود: در حاشیه برنامه‌های معاون رئیس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان قزوین دو مشکل کارگری استان شامل معوقات کارگران شرکت کنتورسازی و مشکل کارگران اخراجی عوارضی‌های استان را با ایشان مطرح و درخواست کردم ما را در تامین اعتبار مطالبات معوقه کارگران کمک کند.

حالا کارگران کنتورسازی که ۲۶ ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند، امیدوارند با این تخصیص اعتبار هرچه زودتر معوقات مزدی خود را دریافت کنند.

این کارگران می‌گویند: خواسته اصلی ما پرداخت دستمزدهای معوق نیست؛ مهمترین مطالبه ما اثبات عدم اهلیت خریدار است و خواسته‌ ما چیزی جز تعیین تکلیف سهامدار نیست که انشالله این دغدغه‌ها به ثمر بنشیند و سهامداران خلع‌ید شوند.