تجمع صنفی تعدادی از کارگران کنتورسازی ایران صبح روز یکشنبه (۲۵ مرداد ماه) به علت عملکرد نامطلوب مدیریت فعلی این واحد صنعتی مقابل استانداری قزوین برپا شد.

به گزارش ایلنا، کارگران معترض اظهار داشتند: با گذشت ۵ ماه از تعطیلی این واحد تولیدی که به بهانه کرونا ویروس اتفاق افتاد، مدیریت هنوز اقدامی برای بازگشایی کارخانه و پرداخت مطالبات معوقه کارگران انجام نداده است. در حال حاضر ما حدود ۲۶ ماه معوقات مزدی طلبکاریم و هیچ برنامه‌ای برای پرداخت آن وجود ندارد. مسئولان نیز واکنشی از خود نشان نمی‌دهند.

به گفته یکی از کارگران، در روزهای گذشته کارگران‌ تلاش زیادی برای وصول مطالبات خود از مسئولان کرده‌اند اما هنوز هیچ اتفاق نیفتاده است. در عین حال به دلیل پرداخت نشدن بخشی از حق بیمه کارگران، امکان دریافت مقرری بیمه بیکاری برای کارگران نیز محقق نشده است.

وی با بیان اینکه کارگران در این کارخانه از سال ۹۵ تاکنون ۲۶ ماه مطالبات مزدی معوقه دارند و در حال حاضر ۱۳۶ کارگر با خانواده‌هایشان با مشکلات معیشتی روبه‌رو هستند، افزودند: امیدواریم امروز که برای دهمین بار به استانداری آمده‌ایم مسئولان این نهاد دولتی صدای ما را بشنوند و فکری به حال ما کارگران کنتورسازی و خانواده‌هایمان بکنند. در میان ما، کارگرانی هستند که در پرداخت هزینه‌های جاری زندگی خود درمانده‌اند.