مدیرعامل نیشکر هفت‌تپه گفت: راضی به مشکلات معیشتی و بیمه‌ای قشر کارگر نیستم.

به گزارش ایلنا، امید اسدبیگی با ابراز تاسف از اینکه حدود دو ماه است حقوق کارگران پرداخت نشده، گفت: چنانچه کارگران هفت‌تپه به تاریخ شرکت بعد از خصوصی‌سازی توجه کنند، تمام سعی خود را به کار بسته‌ام تا حقوق کارگران به موقع پرداخت شود.

وی با تاکید بر اینکه تا اسفند سال ۹۸ حقوق کارگران هیچ‌گونه معوقه‌ای نداشت، گفت: همزمان با حاشیه‌هایی که برای نیشکر هفت‌تپه درست شد، حقوق کارگران به تعویق افتاد و باعث شرمندگی شد.

مدیرعامل نیشکر هفت‌تپه با یادآوری جلسه‌ای که در ۱۴ تیرماه در وزارت کار با حضور دو نفر از نمایندگان مجلس، مسئولان وزارت کار، نماینده خصوصی‌سازی، نماینده سازمان تامین اجتماعی، نماینده استانداری خوزستان و نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه برگزار شد، گفت: در این جلسه تمام مشکلات مطرح شد و دستاوردهای خوبی داشت اما مهمترین نتیجه این جلسه، پرداخت حقوق و مزایای کارگران بود که مشروط به رفع مسدودی حساب‌های نیشکر هفت‌تپه شد.

وی با اعلام اینکه در نتیجه نظر مساعد مسئولان ارشد دستگاه قضا، گام‌های بسیار خوبی برای رفع مشکلات هفت‌تپه برداشته شده، گفت: خوشبختانه نگاه دستگاه قضا به مشکلات کارگران و تولید کشور مثبت است و برای همین مهم، حساب‌های هفت‌تپه آزاد شده و چون تعویق حقوق ناشی از مسدود شدن حساب‌ها بود، به کارگران قول می‌دهم به زودی حقوق‌شان پرداخت خواهد شد.

وی نمایندگان رسمی و قانونی کارگران را دعوت به تعامل و همکاری کرد و گفت: اینکه دائم به نیشکر هفت‌تپه اتهام می‌زنند و از این شرکت بزرگ در رسانه‌های معاند برای ضربه زدن به نظام و مسئولان سوءاستفاده می‌کنند، جای تاسف دارد اما کارگران باید بدانند که هر اتهامی به کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه می‌زنند، به کارگر و کارفرمای این شرکت توهین می‌شود زیرا هر دو در یک سنگر نشسته‌ایم.

وی با اعلام اینکه شرکت نیشکر هفت‌تپه از سال ۹۴ خصوصی‌سازی شده یادآور شد: تا قبل از خصوصی‌سازی بارها شاهد اعتراض‌های گسترده کارگران بودیم و حقوق آنها ۷ ماه عقب افتاده بود اما از زمان خصوصی‌سازی با این مدیریت، تا اسفند ۹۸ هیچ اعتراض کارگری صورت نگرفت زیرا هم حقوق کارگران را به موقع پرداخت کردیم و هم برنامه‌های توسعه‌ای شرکت را انجام دادیم که متاسفانه برخی حاشیه‌ها باعث شد تا دوباره شاهد چالش باشیم اما با نظر مساعد دستگاه قضا، به نظر می‌رسد چالش‌ها به پایان رسیده و به زودی کار را آغاز خواهیم کرد.

مقام قضایی: آزادی اسدبیگی برای پرداخت حقوق کارگران است

در همین زمینه یک مقام قضایی نیز در گفت‌وگو با ایلنا، ادعاهای اسدبیگی را بی‌اساس خواند و گفت: از ابتدا هم حساب‌های اسدبیگی مسدود نشده بود به جز حسابی که با آن خرید و فروش غیرقانونی ارز صورت می‌گرفت که در حال حاضر نیز این حساب مسدود است.

این مقام قضایی اضافه کرد: اصلا دلیل اینکه اسدبیگی در حال حاضر زندان نیست، آن است که حقوق و مطالبات معوقه کارگران را بپردازد و اگر غیر از این باشد باید به زندان برگردد.

وی افزود: حساب‌هایی که در حال حاضر باز هستند به قدر کفایت موجودی دارند که با آن بتوان حقوق معوقه کارگران را پرداخت.