جمعی از کارگران مجموعه شهرداری منجیل از عدم پرداخت شش ماه مزد، عیدی و سنوات سال ۹۸ خود خبر دادند.

به گزارش ایلنا، کارگران مجموعه شهرداری منجیل که تعداد آنها ۳۲ نفر است و تحت مسئولیت پیمانکار فعالیت دارند، درباره طلب وصول نشده خود گفتند: مطالبات مزدی ما مربوط به سه ماه طلب مزدی (دی، بهمن و اسفند) سال گذشته و سه ماه طلب مزدی (فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه) سال جاری می‌شود. همچنین کارفرما به دلیل کمبود نقدینگی عیدی و سنوات پایان سال ۹۸ را پرداخت نکرده است.

این کارگران از وضعیت معیشتی خود ابراز نارضایتی کردند و گفتند: متاسفانه بعد از سال‌ها خدمت در شهرداری منجیل، از پرداخت به موقع مزایای مزدی و عیدی و سنوات محروم هستیم.

یکی از کارگران شاغل بخش خدمات شهرداری منجیل با یادآوری اینکه به دلیل کمبود منابع مالی، چند سال گذشته برای آنها با چالش‌هایی همراه بوده است، افزود: دست‌کم طی یک الی دو سال گذشته مدیریت شهری منجیل به بهانه شرایط بد اقتصادی، حقوق و عیدی ما را با تاخیر پرداخت کرده است.

وی با بیان اینکه هر کدام از ما به‌صورت میانگین ۶ تا ۱۰ سال سابقه کار داریم، گفت: در نتیجه وضعیت پیش آمده ممکن است امنیت شغلی خود را از دست بدهیم.

به گفته وی، آخرین پولی که به حساب کارگران واریز شده حدودا یک هفته پیش بود که شهرداری به حساب هر کارگر مبلغ یک میلیون و ۵۰۰هزار تومان واریز کرد. در عین حال اضافه‌کاری‌های کارگران، از ۸۰ تا ۹۰ ساعت در ماه به ۳۰ تا ۴۰ ساعت کاهش یافته است. همچنین مابه‌التفاوت حق مسکن سال گذشته هنوز پرداخت نشده است.

این کارگر در خاتمه می‌گوید: با اینکه مسئولان شهرستانی و شهرداری منجیل بار‌ها وعده پیگیری مطالباتمان را داده‌اند اما هنوز مشکل باقی است.