نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار با اشاره به اینکه کمتر واحدی را دیده‌ام که از تسهیلات حمایتی کرونا استفاده کرده باشد، گفت: براساس پیگیری‌هایی که تاکنون داشته‌ایم، هنوز بودجه برای تمام استان‌ها تخصیص داده نشده است.

علی‌اصغر آهنی‌ها در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفت: تا جایی که اطلاع دارم کمتر کارفرمایی از تسهیلات دولت برای مقابله با کرونا استفاده کرده است. ثبت‌نام‌هایی انجام شده اما تسهیلاتی تعلق نگرفته است.

وی ادامه داد: با مراجعاتی که داشتیم،‌ می‌گویند باید بودجه اختصاص یابد و تاکنون پرداختی از سوی دولت نبوده است. در بحث کرونا واحدهای بسیاری آسیب دیده‌اند. رفته‌رفته با باز شدن مرزها و رونق گرفتن صادرات امکان به راه افتادن واحدهای تولیدی وجود دارد. آهنی‌ها با بیان اینکه  اوضاع اقتصادی در داخل کشور جان‌دار نیست، گفت: ایجاد شغل در کشور با توجه به اینکه شرایط خاصی در حوزه اقتصاد بین‌الملل و وابستگی به درآمد نفتی دارد، مشکل است. در حال حاضر واحدهای صنعتی با نیمی از ظرفیت، فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. بعضی از صنایع شرایط مطلوب و برخی دیگر نامطلوب دارند. در برخی از صنایع هنوز کشش بازار مناسب نشده است. وی بیان کرد: اگر چند سال از تولید کشور حمایت کنیم می‌توانیم تأمین ارز کنیم. قبلاً چون اقتصاد دلال‌پرور بود و متکی به نفت بود، زمینه جهش تولید فراهم نبود اما در شرایط فعلی زمینه جهش تولید فراهم است.

در شرایط فعلی اولین گام این است که بحران ویروس کرونا را با سیاست‌های درست کنترل و اشتغال موجود را حفظ کنیم. اینکه در حال حاضر وابستگی اقتصاد به نفت به طور کامل نابود شده یکی از بهترین اتفاق‌ها در مسیر اقتصاد کشور است.آهنی‌ها اظهار داشت: یکی از بهترین راه‌ها برای رشد آینده کشور، تکیه بر اقتصاد تولیدمحور است. باید جهش تولید را به صورت جدی دنبال کنیم تا بتوانیم به رشد اقتصادی مطلوب دست یابیم. تکیه به اقتصاد و کالای غیرنفتی زمینه رشد را فراهم می‌کند.

وی در پاسخ به اینکه برخی گزارش‌ها حکایت از این دارد که واحدهای تولیدی در دوران کرونا کارگر خود را اخراج نکرده‌اند اما حقوق آنها را پرداخت نکرده‌اند، گفت: ممکن تعدادی از کارفرمایان این کار را کرده باشند اما من گزارشی در این باره ندارم. فقط در رسانه‌ها شنیده‌ام و در استان خودمان چنین چیزی ندیده‌ام.