کارگران پتروشیمی رجال خواستار یکسان‌سازی مزایای مزدی شدند

کارگران «پتروشیمی رجال» نسبت به اجرا نشدن بخشنامه‌ یکسان‌سازی حقوق و مزایای اقلیمی اعتراض دارند.

به گزارش ایلنا، این کارگران با اشاره به اجرا نشدن بخشنامه‌ یکسان‌سازی حقوق و مزایای اقلیمی گفتند: در سایر پتروشیمی‌های منطقه بخشنامه یکسان‌سازی حقوق و مزایای اقلیمی اجرایی شده اما تاکنون در رجال اقدامی صورت نگرفته است. امیدواریم تا پایان سال جاری تکلیف اجرای این بخشنامه روشن شود. این امر برای کارگران بسیار مهم است چراکه پرداخت مزایایی چون فوق‌العاده‌ بدی آب و هوا را مورد تاکید قرار داده است. این کارگران با بیان اینکه خواهان آن هستیم که مدیران شرکت جلسه‌ای با کارگران برگزار کنند و صحبت‌های ما را بشنوند، گفتند: در ضمن خواست‌هایی دیگری هم داریم که لازم است آنها را به مدیران شرکت منعکس کنیم. عدم پرداخت تعطیل‌کاری و جمعه‌کاری، پرداخت پاداش عادلانه تولید و پاداش بهره‌وری نفت و تشکیل تشکل صنفی در درون شرکت، از این جمله هستند که خواهان رسیدگی به آنها هستیم اما تاکنون اقدامی در این‌باره صورت نگرفته است، آن‌هم درحالی‌که در رسانه‌ها بارها درباره این موارد گلایه‌های خود را مطرح کرده‌ایم. در همین‌ باره «محسن بیرانوند» فرماندار شهرستان بندر ماهشهر گفت: با جدیت مطالبات جامعه کارگری را پیگیری می‌کنیم و درباره خواسته‌های کارگران پتروشیمی رجال نیز همان حساسیت و اهمیت را قائل هستیم. وی افزود: تمرکز کارگران باید بر افزایش تولید باشد و بهتر است مدیران اهمیت این موضوع را درک کنند، زیرا اعتراضات کارگری خط قرمز ماست و علاوه بر وارد کردن لطمه به صنعت کشور، امنیت روانی جامعه را نیز دستخوش مشکلات عدیده‌ای می‌کند.

    

تجمع کارگران سد گاران مقابل فرمانداری مریوان

کارگران فصلی پروژه آبرسانی سد گاران بار دیگر به معوقات مزدی خود اعتراض کردند.

به گفته دبیر سندیکای صنفی کارگران فصلی و ساختمانی مریوان، کارگران فصلی شرکت شایگان مهر آپادانا دیروز در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی مقابل فرمانداری شهرستان مریوان جمع شدند.

این کارگران حدود یک هفته پیش نیز مقابل استانداری کردستان در شهر سنندج به عدم پرداخت مطالبات خود اعتراض کرده بودند.

آرمان شکری به ایلنا گفت: نزدیک به ۱۰۰ نفر هستیم که برای شرکت شایگان مهر آپادانا در پروژه آبرسانی سد گاران کار می‌کردیم اما نزدیک به سه ماه است که شرکت تعطیل و معوقات مزدی کارگران پرداخت نشده است. معوقات مزدی کارگران بین ۴ تا ۶ ماه است که بعد از سه ماه تعطیلی شرکت، هنوز پرداخت نشده است.

    

کارگران فاز ۱۴ پارس جنوبی دست از کار کشیدند

صبح دیروز تعدادی از کارگران پیمانکاری فاز 14 پارس جنوبی در اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی خود در محوطه کارگاه تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، این کارگران می‌گویند: چهار ماه است که دستمزد نگرفته‌ایم و زندگی ما به مشکل برخورده است. بارها به کارفرما مراجعه کردیم اما پاسخی نگرفتیم و مجبور شدیم دست به تجمع بزنیم.

این کارگران از مسئولان درخواست دارند با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی، نسبت به پرداخت معوقات مزدی آنها اقدام کنند.

معاون فرماندار کنگان با تایید تجمع کارگران گفته است: کارفرما وعده داده هفته آینده دو ماه از معوقات مزدی کارگران را پرداخت کند.