کارگران تعدیل شده شرکت فولادین ذوب آمل از عدم بازگشت به کار بیش از ۶۰۰ نفر از این کارگران، ابراز نگرانی کردند.

این عده در گفت‌وگو با ایلنا گفتند: تعدادی از همکارانمان طی روزهای گذشته به کار بازگشته‌اند و اخیراً در بخش فراصنعت، زیرمجموعه هلدینگ فولادین ذوب آمل حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر مشغول به کار شده‌اند اما هنوز تماسی از سوی شرکت برای بازگشت به کار بیش از ۶۰۰ کارگر صورت نگرفته است. البته تعدادی از کارگران شغل جدید یافته‌اند اما برخی هنوز بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

«حسینقلی قوانلو» رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در این خصوص گفت: تاکنون از بین کارگران اخراجی فولادین ذوب آمل (فذا) ۷۲۰ نفر مجدداً مشغول به کار شده‌اند.

 فولادین ذوب آمل نزدیک به ۱۶۰۰ کارگر دارد که به علت مشکلاتی که با ایران خودرو در عقد قراردادها و فروش محصولات داشت، تعدادی را اخراج کرده بود. البته نزدیک به ۱۴۰۰ کارگر واقع در شهرک صنعتی آمل مشغول به کار بوده‌اند که بعد از گذشت دو ماه و نیم ۷۲۰ نفر مجدداً به کار بازگشتند. وی افزود: خوشبختانه ایران‌خودرو توانسته تولیدات خود را از روزانه ۸۰۰ دستگاه به ۲ هزار دستگاه برساند و همین امر در بهبود برخی از مشکلات فولادین ذوب آمل موثر  بوده است.

وی با بیان اینکه سفارشات ایران‌خودرو به فولادین ذوب آمل به دو برابر قبل رسیده است، گفت: امیدواریم اگر شرایط به همین منوال پیش برود تا پایان سال همه کارگران را به کار بازگردانیم.