مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا پایان شهریور ماه بیش از 1200 بنگاه مشکل‌دار شناسایی شدند.

کریم یاوری در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان اینکه بیش از 200هزار فرصت شغلی در شش ماهه اول سال 98 تثبیت شدند، گفت: در این مدت با پیگیری و تلاش مسئولان کشوری و استانی در حل و فصل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و همراهی و همکاری موثر کارگران، کارفرمایان، کارآفرینان و مدیران بنگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و بانک‌ها و بیمه‌ها، حدود بیش از 200هزار فرصت شغلی تثبیت و از خروج نیروی کار از بنگاه‌ها 

جلوگیری شد.

وی افزود: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر حمایت موثر و جدی در جهت تثبیت اشتغال نیروی کار در بنگاه‌های اقتصادی تاکید دارند و دستورات موکدی به تمامی زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص را صادر کرده‌اند. مشکلات بنگاه‌های اقتصادی در ابتدا باید توسط کارفرمایان، مدیران و سهامداران و مالکان بنگاه‌ها حل و فصل شود و در صورت ادامه مشکل، وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های صادرکننده مجوز برای فعالیت بنگاه باید به صورت موثر در حل و فصل مشکلات اهتمام کنند. یاوری تصریح کرد: بدیهی است در صورت نیاز، مشکلات بنگاه‌ها در کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استانداران و عضویت دستگاه‌های اجرایی مرتبط و بانک‌های عضو کارگروه در مرکز هر استان مورد بحث و بررسی و رسیدگی و حل و فصل قرار می‌گیرد. نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رسیدگی به وضعیت بنگاه‌های مشکل‌دار اعلام کرد: یکی از وظایف اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صیانت از نیروی کار شاغل در بنگاه‌های اقتصادی است و برای صیانت از اشتغال و نیروی کار موجود در بنگاه‌ها حسب تاکید وزیر، این وزارتخانه در این مسیر در تمامی کارگروه‌های مرتبط حضوری فعال و موثر دارد.

یاوری گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در کشور نیز در حمایت از رونق تولید مستمراً جلسات رسیدگی و حل و فصل موانع تولید را در دستور کار دارد. تا پایان شهریور ماه سال جاری بیش از 1200 بنگاه مشکل‌دار شناسایی و رصد و پیگیری حل و فصل مشکلات آنها در دستور کار کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در کشور قرار گرفته است.