کارگران پروژه‌ای عسلویه:

غذا بد است و حقوق‌ها دیر پرداخت می‌شود

چند صد کارگر پروژه‌ای شاغل در عسلویه، برای دومین بار در نامه‌ای خطاب به مقامات پارس جنوبی، خواستار بهبود زندگی و معیشت کارگران پیمانکاری این منطقه شدند.

به گزارش ایلنا، در نامه‌ای که برای دومین بار و به نمایندگی از جانب چند صد کارگر عسلویه برای مقامات مدیریتی و اجرایی پارس جنوبی ارسال شده، از شرایط شغلی و زیستی کارگران پیمانکاری عسلویه انتقاد شده و درخواست بهبود شده است.

در این نامه آمده است: «در وضعیت پروژه‌ها بهبودی حاصل نشده است و کارگران همچنین در بدترین وضعیت ممکن کار می‌کنند. حقوقشان ماه‌ها دیر پرداخت می‌شود، سرویس‌های بهداشتی و حمام‌ها در نداشته و بسیار کثیف هستند. سرویس حمل و نقل کارگران بدون کولر و از رده خارج هستند. تعداد حمام‌ها متناسب با کارگران نبوده و اغلب دوش‌هایشان خراب است. بوی فاضلاب در دمای 50درجه به شدت آزاردهنده است. از کیفیت غذا هیچ نمی‌گوییم که خودتان باید قضاوت کنید. همچنین در سال گذشته نه تنها ایمنی و سلامت کارگران در اولویت کاری نبوده است بلکه می‌تواند باعث بی‌سرپرست شدن خانواده‌های شاغل شود. در آخرین مورد در بهمن سال 97، شادروان برزو کیانی بر اثر سقوط از ارتفاع در پروژه مخازن سبز در عسلویه کشته شد».

    

مرگ یک کارگر  بر اثر سقوط از ارتفاع

یکی از کارگران شاغل در پروژه آزادراه تهران - شمال، بر اثر سقوط از ارتفاع جان باخت.

به گزارش ایلنا، این کارگر حین انجام کار از ارتفاع ۳ متری کوه سقوط کرد و به دلیل شدت جراحات وارده از ناحیه سر و پا جان خود را از دست داد.

بنا بر این گزارش، این حادثه صبح روز جمعه برای یک کارگر حدودا ۲۲ ساله اتفاق افتاده است. پیشتر و اردیبهشت ماه سال جاری نیز حدود ۱۱ کارگر شاغل در پروژه ساخت آزادراه تهران به شمال بر اثر انفجار تونل البرز در منطقه سیاه‌بیشه کشته و زخمی شدند.