راز عجیب پرواز وحشت مسافران دوبی 

ماموران گارد ویژه بنگلادش مردی که گفته می‌شود قصد هواپیماربایی داشته را کشتند و همه ۱۴۸ مسافر را در فرودگاه چیتاگونگ به سلامت از بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ پیاده کردند. هنوز از انگیزه این مرد ۲۵ ساله گزارشی منتشر نشده و بعضی او را دچار اختلالات روانی توصیف کرده‌اند.به گزارش رکنا،آن طور که گزارش شده مرد مظنون یک هفت‌تیر داشته اما هنوز معلوم نیست که آیا او واقعا برای ربودن هواپیما اقدام کرده بود یا خیر. ماموران پس از شلیک به مظنون توانستند همه مسافران و خدمه پرواز بی‌جی ۱۴۷ را که از داکا به سوی دوبی عازم بود را به سلامت تخلیه کنند.

ژنرال موتیر رحمان، فرمانده ارشد ارتش بنگلادش به خبرگزاری فرانسه گفته ماموران ابتدا سعی کردند او را وادار به تسلیم کنند اما وقتی مقاومت کرد به او شلیک کردند. ژنرال رحمان گفته این مرد که گمان می رود حدود ۲۵ سال سن داشته باشد یک بنگلادشی است و تنها یک قبضه هفت تیر از او کشف شده است.

گزارش‌های اولیه حاکی از این بود که این مرد احتمالا دچار اختلالات روانی بوده و درخواست کرده بوده که با شیخ حسینه، نخست‌وزیر بنگلادش را ملاقات کند.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های خطوط هوایی بنگلادش گزارش کرده که این خدمه پرواز بودند که ابتدا متوجه رفتار مشکوک او شدند و این که می‌‎گفته قصد دارد هواپیما را برباید.

تصاویری که از این بوینگ ۷۳۷ سری ۸۰۰ در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده مسافرانی را نشان می‌دهد که در کنار باند فرودگاه ایستاده‌اند.

کوسام دوان، یک مقام پلیس در شهر جنوبی چیتاگونگ به رویترز گفت:« پس از بازرسی پلیس مشخص شد که اسلحه مظنون اسباب‌بازی بوده و هیچ بمبی همراه او نبوده است. به نظر می‌رسد او از نظر روانی تعادل نداشته است.

    


مرگ کودک بخاطر اشتباه دندانپزشک اراکی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی با اشاره به احراز قصور دندانپزشک اراکی در پرونده فوت یک کودک، از صدور کیفرخواست در دادسرای نظام پزشکی خبرداد. قاسمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی با اشاره به احراز قصور دندانپزشک اراکی در پرونده فوت یک کودک، از صدور کیفرخواست در دادسرای نظام پزشکی خبرداد. وی افزود: همچنین نسبت به پرونده به کما رفتن یک کودک دیگر پرونده همچنان مفتوح و در حال پیگیری است و منتظر حصول نتیجه نظریه فنی و علمی نظام پزشکی هستیم. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی با تاکید بر اینکه ابعاد دیگر پرونده نیز در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: سیستم قضایی با جدیت به موضوع ورود پیدا کرده و اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

    


دستگیری چهار اوباش سابقه دار در تبریز

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز از دستگیری چهار اوباش سابقه‌دار در این شهر خبر داد. فرهنگ نوروزی فرمانده انتظامی شهرستان تبریز گفت: چهار اوباش و شرور سابقه دار که دربرخی از محلات شهر تبریز امنیت عمومی مردم را به مخاطره انداخته بودند در کمترین زمان دستگیر شدند. وی با اشاره به اینکه افراد شرور دستگیر شده سابقه سرقت نیز دارند، افزود: با تلاش ماموران کلانتری ۲۵ کندرود اراذل و اوباش که با استفاده از چاقو و قمه اقدام به عربده‌کشی و با حرکات غیر متعارف آرامش عمومی مردم را بهم زده بودند در کمترین زمان دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شدند.

    


آوار شدن یک خانه در شیراز

خانه‌ای در خیابان کارگر شیراز، فروریخت و به کسی آسیب وارد نشد. بعدازظهر روز یکشنبه 5 اسفندماه، خبر آوار شدن یک ساختمان مسکونی در خیابان کارگر شیراز، توسط مردم به 125 اطلاع رسانی شد و بلافاصله آتش نشانان ایستگاه‌های 11 و 19 به محل اعزام شدند. فرمانده عملیات آتش نشانان اعزامی به محل این حادثه با اعلام اینکه دیوارها و بخش زیادی از یک ساختمان خالی از سکنه به دلیل نامعلومی ریزش کرده و تخریب شده بود، از ایمن سازی محل و انجام آواربرداری خبر داد. روابط عمومی آتش‌نشانی شیراز اعلام کرد که علیرغم تایید خالی از سکنه بودن این خانه، آتش‌نشانان اعزامی، نسبت به آوار برداری، اقدام کرده و مطمئن شدند کسی زیر آوار گرفتار نشده است. این ساختمان در محدوده مرکزی شیراز قرار دارد و جزو واحدهای مسکونی فرسوده محسوب می شود.