گروه حوادث:دزد حرفه‌­ای تهران وقتی برای دلتنگی برادرزاده‌­اش به خانه آنها رفت نمی­‌دانست در نقشه ماهرانه پلیس افتاده است.

دزدی مرموز

آبان ماه امسال ماموران کلانتری 127 نارمک گزارشی از سرقت خانه‌ای در خیابان مجیدیه جنوبی دریافت کردند.

دقایقی بعد تیمی از تجسس پای در محل سرقت گذاشتند و در تحقیقات میدانی دریافتند وسایل با ارزش کوچک، طلا ، پول و گوشی موبایل از داخل خانه به سرقت رفته است و دزدان به وسیله یک طناب وارد ساختمان شده‌اند.

تحقیقات پلیسی

رسیدگی به این سرقت با دستور بازپرس پرونده دادسرای ناحیه 34 تهران پیش روی تیمی از پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و ماموران در نخستین اقدام به انگشت‌نگاری در محل سرقت دست زدند  اما هیچ سرنخی از دزدان به دست نیاوردند .

ردیابی گوشی سرقتی

کارآگاهان باتوجه به سرقت گوشی موبایل به ردیابی آن دست زدند و مشخص شد گوشی سرقتی در دست یک مرد افغان است و روز 17 دی ماه به سراغ قادرکه 35 ساله است رفته و این مرد را دستگیر کردند.

داستان دروغ

قادر در تحقیقات ابتدایی ادعا کرد در کار نظافت ساختمان مشغول است و گوشی را از مرد غریبه‌ای در خیابان خریده و از ماجرای سرقتی بودن آن بی‌اطلاع است.

لو دادن دزدان

کارآگاهان در ادامه به ادعاهای مرد افغان مشکوک شدند و وی را هدف بازجویی‌های فنی قرار دادند که در این مرحله قادر در تناقض‌گویی‌هایش گرفتار شد و گفت که سرقت را مرد جوانی به نام حاکم انجام داده است و از مخفیگاه وی اطلاعی ندارد.

تجسس‌ها ادامه داشت تا اینکه قادر پس از 48 ساعت پرده از راز این سرقت خانه برداشت و گفت: سرقت را برادرش حاکم 21 ساله انجام داده و برای فرار به شهرهای شمالی سفر کرده است.

دستگیری دزد فراری

کارآگاهان با توجه به فراری بودن حاکم در تحقیق از خانواده وی پی‌بردند که اوعلاقه زیادی به یکی از برادرزاده‌هایش دارد و به بهانه اینکه برادرزاده‌اش دلتنگ عمویش است، حاکم را به تهران کشاندند.

حاکم که نمی‌دانست پلیس در کمین او است روز 20 دی ماه از شهرهای شمالی به تهران بازگشت و وقتی برای دیدن برادرزاده‌اش به خانه برادرش رفت با ماموران روبرو شد.

اعتراف

جوان افغان ابتدا سعی داشت خود را بیگناه معرفی کند اما وقتی فهمید برادر بزرگش او را لو داده به ناچار لب به سخن باز کرد.

حاکم 21 ساله در اعترافاتش به افسر تحقیق گفت: برادرم در کار نظافت ساختمان مشغول است و برخی اوقات نیز من به کمکش می‌رفتم که در زمان خدمات و نظافت، ساختمان‌ها را شناسایی می‌کردیم و با صحبت‌هایی که با اهالی ساختمان داشتیم متوجه نبودن آنها در خانه می‌شدیم. وی افزود: با شناسایی محل نگهداری طلاها و وسایل با ارزش در خانه‌ها برای سرقت دست به کار می‌شدم و بیشتر اوقات با استفاده از یک طناب گره خورده وارد ساختمان می ‌شدم و گاهی اوقات نیز با در دست داشتن کلید ساختمان‌ها که از قبل سرقت کرده بودیم داخل خانه می‌شدیم و سپس نقشه سرقت را به اجرا می‌رساندم.

حاکم که یکبار به خاطر آزار و اذیت یک پسر جوان دستگیر شده بود در اعترافاتش گفت: در این مدت بیش از 70 سرقت انباری و خانه انجام دادم و برادرم تنها نقش شناسایی خانه‌ها را داشت.

این جوان افغان ادامه داد: طلاها را به مردی در بروجرد می‌فروختم که او نیز طلاها را از کشور خارج می‌کرد و در افغانستان به فروش می‌رساند.

دستگیری مالخر

کارآگاهان با اطلاعات به دست آمده موفق به شناسایی مالخر این باند دزدان موفق به شناسایی مخفیگاه وی شدند و در عملیاتی غافلگیرانه خریدار طلاهای سرقتی دستگیر شد.

بنابه این گزارش؛ تحقیقات برای رازگشایی از دیگر اقدامات تبهکارانه این باند ادامه دارد.