گروه حوادث:مردی که برای فروش خودروی لوکس خود سرقرار رفته بود در دام یک زورگیر چاقوکش افتاد.

این مرد که هدف چاقو قرار گرفته بود بخاطر از دست رفتن تارهای صوتی اش لال شد.

قرار شوم

دی ماه امسال ماموران کلانتری تهرانپارس در جریان درگیری خونین مرد جوانی در منطقه تهرانپارس قرار گرفتند و خیلی زود تیمی از ماموران برای تحقیقات به محل درگیری اعزام شدند.

ماموران با حضور در محل با مرد جوانی روبرو شدند که از ناحیه گردن هدف چاقو قرار گرفته بود و وضعیت دردناکی داشت.

ماموران در تحقیقات میدانی پی‌بردند که مرد جوان قصد فروش پرادوی سفید رنگ خود را داشته و روز حادثه در سر قرار فروش خودرویش رفته که این درگیری خونین رخ داده است.

با سرقت شدن خودروی پردادو مرد جوان ماموران متوجه درگیری خونین برای سرقت خودروی گرانقیمت مرد جوان شدند و تحقیقات در این پرونده آغاز شد.

دستور قضایی

دادیار شعبه  دوم دادسرای ناحیه 34 تهران در این مرحله دستور داد تیمی از ماموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران برای رسیدگی به این زورگیری وحشتناک تحقیقات خود را به صورت ویژه آغاز کنند.

لال شدن فروشنده پرادو

کارآگاهان در ابتدا منتظر ماندند صاحب پرادو بهبود پیدا کند که مشخص شد تارهای صوتی مرد جوان در درگیری با سارق خودرویش پاره شده و تنها با استفاده از یک وسیله پزشکی می‌تواند حرف می‌زند.

باز هم سایت دیوار

این مرد در تحقیقات پلیسی به ماموران گفت: قصد فروش خودرویم را داشتم و آن را در سایت دیوار آگهی کردم که پسر جوانی ادعا کرد قصد خرید خودرویم را دارد به همین خاطر قرار ملاقاتی را هماهنگ کرد.

وی افزود: پس از اولین قرار پسر جوان درباره قیمت خودرو صحبت کرد و ادعا کرد در جلسه بعدی با واریز پول به حسابم برای گرفتن خودرو در محل قرار حاضر می‌‍شود که روز قرار با یک فیش بانکی به محل قرار آمد و ادعا کرد که پول را به حسابم واریز کرده است.

مرد جوان عنوان کرد: به فیش نقدی پسر جوان شک کردم و احساس کردم جعلی است که پسر جوان وقتی متوجه شک من شد ناگهان چاقویی از جیبش بیرون کشید و ضربه‌ای به گردنم زد و سپس مرا از خودرو به بیرون پرت کرد و سوار بر خودرویم پا به فرار گذاشت.

بازداشت دو مالخر

کارآگاهان در اقدامات تخصصی فاش کردند دزد خشن پرادو  را به بوکان برده است که خیلی زود تیمی از ماموران تهرانی با دستور قضلیی بوکان رفتند و دو مرد جوان به نام جمال و کمال را دستگیر کردند.

ردیابی زورگیر خشن 

دو مرد جوان که راهی جز اعتراف نداشتند گفتند خودرو را از پسر جوانی به نام زاگرس که 29 سال دارد به قیمت 32 میلیون تومان خریده اند.

کارآگاهان در گام بعدی با اطلاعات به دست آمده از زاگرس، تجسس‌های پلیسی را برای دستگیری این سارق جوان در دستور کار خود قرار دادند. تجسس‌های پلیسی ادامه داشت تا مخفیگاه زاگرس در تهران شناسایی شد و پسر جوان روز پنج شنبه 18 بهمن ماه در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

اعترافات دزد چاقوکش

زاگرس 29 ساله در اعترافاتش به تیم پلیسی گفت: در سایت دیوار آگهی فروش خودروی پرادو دیدم و تصمیم به خرید آن را گرفتم اما پولی نداشتم به همین خاطر یکی از دوستانم در شهرستان مهاباد اقدام به جعل فیش بانکی کرد و روز خرید خودرو با فیش جعلی به سراغ صاحب خودرو رفتم.

وی افزود: صاحب خودرو به فیش بانکی شک کرد و قصد داشت به بانک برود و حسابش را بررسی کند که با چاقو ضربه‌ای به گردنش زدم و او را از خودرو به بیرون پرت کردم و سپس سوار بر خودرو به کرج رفتم.

دزد جوان ادامه داد: خودرو را به قیمت 32 میلیون تومان در بوکان فروختم که از آن برای قاچاق انسان و مواد مخدر استفاده می‌کردند.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران در ادامه جاعل فیش بانکی را دستگیر کردند.

بنابه این گزارش؛ دادیار پاکزاد از شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 تهران دیتور داد تا زاگرس تحت بازجویی ویژه قرار گیرد و پرده از دیگر اقدامات تبهکارانه‌اش برداشته شود.