نتایج تازه‌ترین نظرسنجی مشترک روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست و شبکه ای.بی.سی.نیوز حاکی است که ۶۵ درصد از مردم آمریکا معتقدند که عملکرد دونالد ترامپ از زمان برعهده گرفتن سمت ریاست‌جمهوری آمریکا به شیوه‌ای نامناسب و دور از رفتار یک رئیس‌جمهور بوده است.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هیل وابسته به کنگره آمریکا، نتایج نظرسنجی فوق نشان می‌دهد تنها ۲۸ درصد از مردم آمریکا معتقدند که ترامپ به شیوه‌ای مناسب عمل کرده است.

طبق این نظرسنجی، گرچه میزان محبوبیت ترامپ از ماه آوریل، افزایش پنج درصدی داشته است اما با این حال، میزان محبوبیت وی همچنان زیر ۵۰ درصد و برابر ۴۷ درصد است.

طبق این گزارش، ۴۴ درصد از آمریکایی‌هایی که به سن رأی دادن رسیده‌اند، اعلام کردند که از عملکرد ترامپ رضایت دارند و این در حالی است که ۵۳ درصد این دسته از عملکرد وی ناراضی هستند.

نظرسنجی این دو رسانه آمریکایی همچنین نشان می‌دهد که اکثر شرکت‌کنندگان در نظرسنجی از شیوه عملکرد ترامپ در قبال مسئله مهاجرت، خدمات درمانی، مسائل حائز اهمیت برای زنان، سقط جنین، تغییرات اقلیمی، خشونت سلاح و سیاست خارجی ناراضی هستند.  نظرسنجی واشنگتن‌پست و ای.بی.سی.نیوز در بازه زمانی ۲۸ ژوئن تا اول ژوئیه (هفتم تا دهم تیرماه) در میان یک‌هزار و 8 آمریکایی با حاشیه خطا 4 درصد انجام شده است.