طبق افشاگری‌های جدید، ولی‌عهد جوان سعودی هیچ مماشاتی با مخالفان خود ندارد و حتی برادر خود را نیز به زندان انداخته است.

مجتهد افشاگر معروف سعودی در صفحه شخصی خود در توئیتر روایت جدیدی از  اختلافات درون خاندان آل سعود بیان کرده و به شرح بازداشت‌ها و تک‌محوری‌های محمد بن سلمان پرداخته است.

بازداشت برادر

مجتهد در صفحه توئیتر خود نوشته که بندر بن سلمان مدتی پیش به دستور برادرش محمد بن سلمان بازداشت و به سلول انفرادی منتقل شد و اکنون نیز در مزرعه‌ای در حاشیه اتوبان الخرج در جنوب شهر ریاض، نگه‌داری می‌شود.

این افشاگر سعودی همچنین خبر داد که بندر بن سلمان به علت بدرفتاری با او در زمان بازداشت از لحاظ فکری و روحی ضربه شدیدی خورده اما ولی‌عهد سعودی به خانواده خود گفته که دلیل بازداشت وی زیاده‌روی او در مصرف مواد مخدر بوده است.

طبق این افشاگری، مادر محمد بن سلمان نیز که اخیرا از زندان آزاد شده، از وضعیت بندر بسیار ناراحت و اندوهناک است اما تاکنون نتوانسته برای آزادی او کاری کند اما به نگهبانان و همراهان بندر بن سلمان توصیه کرده توجه بیشتری به او کنند و هر کدام را با یک خودروی کادیلاک اسکالید ۲۰۱۹ و ۱۰۰ هزار ریال سعودی تطمیع کرده است. 

دیگر اقدامات بن سلمان

مجتهد همچنین در خصوص پرونده‌های دیگر نیز دست به افشای برخی اطلاعات زده و در یک مورد نوشته است که تلاش بن سلمان برای بازگزداندن سعد الجبری دست راست محمد بن نایف وزیر کشور سابق سعودی که در آمریکا به سر می‌برد، ناکام بوده است؛ بنابراین دو تن از برادران سعد الجبری را بازداشت و او را تهدیده کرده است که در صورت عدم بازگشت به عربستان، دیگر خانواده او را نیز بازداشت خواهد کرد.

ولی‌عهد سعودی همچنین خالد بن طلال پسر عموی خود را به دلیل اینکه علنی از او انتقاد کرده، نیز تحت فشار قرار داده است. خالد بن طلال اکنون در بیمارستان در کنار پسرش که سال‌هاست در کما به سر می‌برد، حضور دارد و بن سلمان دستور داده حق خروج از بیمارستان را ندارد.

سیخ جمیل الفارسی از بزرگان جده و شخصی که به گفته مجتهد مورد احترام تمامی قبائل جده است؛ از دیگر افرادی است که به دستور بن سلمان بیش از یک سال است در بازداشت به سر می‌برد. مجتهد نوشته است که به دستور ولی‌عهد سعودی، جمیل الفارسی در شرایط بسیار بدی به سر می‌برد و در معرض انواع آزارهای روحی و جسمی قرار دارد.