وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه (22 اسفند ماه) ابراز امیدواری کرد که در جریان سفر آتی نخست‌وزیر این رژیم به واشنگتن، دولت دونالد ترامپ حاکمیت تل‌آویو بر بلندی‌های اشغالی جولان سوریه را به رسمیت بشناسد.

اسرائیل کاتص، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در آستانه سفر بنیامین نتانیاهو به پایتخت آمریکا که از نظر رقبای انتخاباتی او سفری تبلیغاتی است، ابراز امیدواری کرد که واشنگتن طی این سفر رسما با به رسمیت شناختن حاکمیت این رژیم بر بلندی‌های جولان سوریه، مهر تاییدی بر اشغالگری چند دهه‌ای صهیونیست‌ها بزند. این گمانه‌زنی‌ها بعد از بازدید روز دوشنبه لیندسی گراهام سناتور ارشد کنگره آمریکا از جولان اشغالی که به همراه نتانیاهو انجام شد، شدت گرفت. این قانونگذار آمریکایی در کنار نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد آمریکا باید جولان را به عنوان بخشی از اسرائیل به رسمیت بشناسد. بعد از این اظهارنظر، کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد احتمال دارد دونالد ترامپ در تلاش برای افزایش محبوبیت بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، حاکمیت تل‌آویو بر جولان اشغالی را به رسمیت بشناسد. سه نفر از دستیاران بنی گانتز رهبر ائتلاف انتخاباتی آبی و سفید و رقیب اصلی نتانیاهو در انتخابات فروردین‌ماه پارلمان رژیم صهیونیستی به این رسانه گفتند، ترامپ در تلاش است به نتانیاهو برای پیروزی در این انتخابات کمک کند.

حالا اسرائیل کاتص، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در این باره گفته است: امیدوارم که در جریان سفر آتی (نتانیاهو به واشنگتن)، دولت ترامپ بلندی‌های جولان را به‌عنوان بخشی از خاک اسرائیل به رسمیت بشناسد.

پیش از این وزارت امور خارجه سوریه اظهارات لیندسی گراهام در مورد جولان اشغالی را به‌شدت محکوم کرد و یک منبع سوری هم گفته بود: این اظهارات نه‌تنها نادیده گرفتن واقعیت‌های تاریخی و جغرافیایی را نشان می‌دهد بلکه تازه‌ترین دلیل بر این مسئله است که آمریکا، قانون بین‌المللی را تحقیر کرده و آن را به شکل آشکاری زیر پا می‌گذارد.