وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که شرکت «لاکهید مارتین» در قراردادی به ارزش ۹۴۵ میلیون دلار سامانه ضد موشکی «تاد» به عربستان سعودی می‌فروشد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت تسلیحاتی «لاکهید مارتین» برنده رقابت برای قرارداد فروش سامانه ضد موشکی «تاد» به عربستان سعودی شده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، پنتاگون در بیانیه خود ضمن اعلام شرکت «لاکهید مارتین» به‌عنوان برنده قرارداد فروش سامانه ضد موشکی «تاد» به عربستان سعودی، ارزش این قرارداد را ۹۴۵ میلیون دلار اعلام کرده است.

اوایل آذرماه بود که به‌رغم فشارهای برخی قانون‌گذاران آمریکایی برای توقف فروش سلاح به عربستان سعودی به دلیل احتمال دست داشتن ولیعهد سعودی در ماجرای قتل «جمال خاشقجی» و همچنین وضعیت ناگوار انسانی در یمن، یک مقام وزارت خارجه ایالات‌متحده از توافق واشنگتن با ریاض برای فروش سامانه‌های ضد موشکی «تاد» خبر داده بود.

«رویترز» گزارش داده بود، بعد از لابی‌های فشرده و حتی تماس تلفنی شخصی ترامپ با ملک سلمان، ریاض طی قراردادی به ارزش ۱۵ میلیارد دلار سامانه دفاعی موشکی «تاد» خریداری می‌کند.

تدارک واشنگتن برای فروش این سامانه به ریاض در حالی صورت گرفته که روز گذشته آمریکا سامانه ضد موشکی تاد را در رژیم صهیونیستی مستقر کرده است.