رئیس‌جمهوری پیشین پاکستان در جریان یک نشست خبری در دبی به ایجاد روابط با اسرائیل برای مقابله با هندوستان اشاره کرد!

به نقل از پایگاه خبری The news، پرویز مشرف، رئیس‌جمهوری پیشین پاکستان به ابتکار عمل‌هایش در ایجاد روابط با رهبری اسرائیل با کمک ترکیه در سال ۲۰۰۵ اشاره کرد و گفت که رهبری اسرائیل ظرف ۲۴ ساعت به این پیشنهاد پاسخ داد. مشرف بر این تصور بود که اسرائیل می‌خواهد روابط بهتری با پاکستان ایجاد کند.

وی در جریان این نشست خبری همچنین گفت که نیاز است تا ائتلاف بین اسرائیل و هندوستان شکسته شود و پاکستان به‌راحتی می‌تواند این کار را انجام دهد. لابی هندوستان و اسرائیل در رسانه‌ها بسیار قوی است و متأسفانه هندوستان بیان قوی‌تر در جامعه بین‌الملل دارد.

وی با اشاره به اینکه هم پاکستان و هم اسرائیل با تهدید جدی روبه‌رو هستند، بر تلاش‌هایش در زمان ریاست جمهوری برای ایجاد روابط با اسرائیل اشاره کرد.

احزاب مردم پاکستان و مسلم لیگ پاکستان شاخه نواز به اظهارات مشرف درباره اسرائیل واکنش نشان دادند. به‌طوری که سناتور شری رحمان، رهبر پارلمانی حزب مردم پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که تمام کشور بابت اظهارات مشرف درباره اسرائیل شوکه شده‌اند. او گفت: اسرائیل نمی‌تواند مسلمانان فلسطینی را تحمل کند، پس چطور یک قدرت اتمی چون پاکستان را تحمل می‌کند؟ چنین اظهاراتی به توئیت یک خبرنگار اسرائیلی که گفته بود یک جت اسرائیلی از تل‌آویو به اسلام‌آباد در اکتبر ۲۰۱۸ پرواز کرده، اعتبار می‌بخشد. دولت باید سریعاً پاسخ دهد و موضع پاکستان را مشخص کند.

رئیس‌جمهوری پیشین پاکستان با اشاره به تنش بین هندوستان و پاکستان گفت که دهلی‌نو شاید دست به حملات علیه پاکستان در خط کنترل بزند چون آن‌ها در بسیاری از مناطق در خط کنترل منافعی دارند. رئیس‌جمهوری پیشین پاکستان در واکنش به نگرانی‌ها درباره نبرد اتمی بین دهلی‌نو و اسلام‌آباد گفت که نبرد هسته‌ای یک نبرد ساده نیست و باید از آن اجتناب کرد. اگر ما یک بمب بر سر هندوستان بریزیم، این کشور می‌تواند ۲۰ بمب بر سر پاکستان بریزد و آن را نابود کند. خوب ما برای نابودی هندوستان به ۵۰ بمب نیاز داریم. نبرد اتمی یک مسئله بسیار حساس است و تنها باید برای بازدارندگی استفاده شود.

وی با اعلام اینکه نگران سرنگونی دولت کنونی و ناکامی سومین نیروی سیاسی در کشور - حزب تحریک انصاف - است که درنتیجه آن، دو حزب دیگر سیاسی احتمالاً بار دیگر روی کار می‌آیند، گفت: بنابراین، حزب لیگ مسلمان تمام پاکستان احتمالاً بخشی از جنبش بی‌ثبات‌سازی سیاسی است. چنین جنبشی احتمالاً به نفع کشور نیست. اگر هر تلاشی برای از میان برداشتن دولت کنونی صورت گیرد، حزب من حمایتش از حزب تحریک انصاف را بیشتر می‌کند. مشرف گفت که عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان هنوز در حال یادگیری این مسئله است که رهبری یک‌تکه از کیک نباید باشد و به وی توصیه کرد کارگروه خود را اصلاح کند و روند جوابگویی و مسؤولیت باید به‌سرعت سمت جلو برود.

وی همچنین هدایت الله خوایستگی را به عنوان رئیس جدید حزب و مهرین مالک را به عنوان دبیر کل آن اعلام کرد و گفت که حزبش را در داخل پاکستان و در خارج از این کشور مجدداً سازمان‌دهی می‌کند و پیش از انتخابات آتی وارد صحنه سیاست می‌شود.

مشرف که از ۲۰۱۶ در تبعیدی خودخواسته در دبی به سر می‌برد، گفت: قصد دارم به‌زودی و هم‌زمان با بهبود اوضاع برای بازگشتم به کشور برگردم.

البته وی زمان دقیقی برای بازگشتش اعلام نکرده است.

رئیس‌جمهوری پیشین پاکستان اقدامات دولت کنونی را برای بهبود روابط با عربستان و امارات ستود و گفت که آن‌ها همواره دوستان نزدیک ما هستند و همواره در کنار پاکستان ایستاده و به ما کمک کرده‌اند. این نواز شریف، نخست‌وزیر سابق بود که روابط دو کشور را تیره‌وتار کرد.