اسرائیل در صد و نود و هشتمین روز از جنگ علیه نوار غزه، حملات هوایی و بمباران مناطق مختلف نوار غزه را تشدید کرد، همزمان دفاع مدنی فلسطین اعلام کرد که اجساد ۵۰ شهید را از زیر آوار بیرون آورده و تعداد دیگری نیز در بمباران‌های چند ساعت گذشته به شهادت رسیدند. 

خبرنگار شبکه خبری «الجزیره» گزارش داد که ۱۹ تن از جمله ۱۴ کودک و ۲ زن در حملات هوایی اسرائیل به ۲ خانه در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه به شهادت رسیدند.  این منبع تعداد شهدای حمله اسرائیل به خانه‌ای واقع در خیابان «جورج» در شرق رفح را نیز پنج تن از جمله چند کودک اعلام کرد. تعداد تلفات خانواده عبدالعال در رفح به ۱۰ تن رسید که پنج تن کودک هستند. همچنین در نتیجه حمله هوایی اسرائیل به زمینی کشاورزی واقع در اطراف منطقه «خربه العدس» در شمال شهر رفح که گروهی از آواره‌ها در آنجا مستقر شده بودند، تعدادی زخمی از جمله یک نوزاد زیر ۴۰ روز به بیمارستان اروپایی غزه در خان‌یونس منتقل شدند. جنگنده‌های اسرائیل یک منزل در محله «الشعوت» در جنوب شهر رفح واقع را هدف قرار داده و آن را کاملا ویران کردند. 

در نتیجه حمله جنگنده‌های اسرائیل به آپارتمانی در محله «تل‌السلطان» در غرب شهر رفح که آوارگان در آن ساکن بودند و یک منزل دیگر و مهد کودکی در محله «السلام» در شرق رفح که باعث تخریب خانه‌های مجاور آنها نیز شد، ۱۰ فلسطینی از جمله ۶ کودک و سه زن به شهادت رسیدند. خبرنگار الجزیره تاکید کرد که در حمله اسرائیل به آپارتمانی در منزل خانواده «جوده» در اردوگاه «الشابوره» در مرکز شهر رفح، یک زن باردار به همراه همسر و دخترش به شهادت رسیدند.  

این منبع افزود پزشکان بیمارستان تخصصی کویت در رفح توانستند جنین این مادر را که به شدت زخمی شده بود، پیش از شهادت مادر نجات دهند.  اسرائیل با وجود هشدارهای بین‌المللی متعدد درباره پیامدهای فاجعه‌بار حمله به رفح به دلیل حضور ۱.۴ میلیون آواره در این شهر، با طرح ادعای مقابله با آخرین پایگاه نیروهای جنبش حماس، یورش‌هایی را علیه این شهر انجام می‌دهد. دفاع مدنی در غزه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اجساد متعلق به فلسطینی‌هایی از گروه‌ها و سنین مختلف است. 

این بخش در غزه افزود: نیروهای اسرائیل هنگام یورش به مجتمع ناصر آنها را کشتند و به صورت دسته جمعی در داخل آن دفن کردند. بر اساس دفاع مدنی عملیات تفحص بقیه شهدا ادامه دارد، زیرا تعداد زیادی از آنها همچنان در مجتمع هستند. خبرنگار الجزیره گفت: تیم‌های دفاع مدنی اجساد ۱۹۰ شهید را از مجتمع پزشکی ناصر در خان یونس بیرون آوردند. دفاع مدنی گفته در این گور جمعی حدود ۴۰۰ پیکر شهید وجود دارد.  خبرنگار الجزیره پیشتر اعلام کرد که نیروهای دفاع مدنی فلسطین در داخل مجتمعی در خان‌یونس واقع در جنوب نوار غزه یک گور دسته جمعی را کشف کرده و اجساد ۵۰ شهیدی را که اسرائیل آنها را با هم دفن کرده بودند، بیرون آوردند. 

همچنین سخنگوی دفاع غیرنظامی در غزه نیز گفت: بیش از ۱۵۰ شهید و حدود ۵۰۰ مفقود در کشتار خان یونس پس از عقب نشینی اسرائیل پیدا شدند. این سخنگو ادامه داد: بسیاری از مردم نوار غزه ناپدید شده‌اند و نمی‌دانیم بازداشت شده‌اند یا در زیر زمین دفن شده‌اند. سخنگوی دفاع مدنی غزه با تاکید بر اینکه آنچه در غزه روی می‌دهد پاکسازی نژادی است گفت تعدادی از شهدا قبل از اینکه کشته شوند توسط اسرائیل عریان شده‌اند. وی افزود: ۲۰۰۰ فلسطینی بعد از عقب‌نشینی اسرائیل از مناطق مختلف غزه ناپدید شده‌اند. اسرائیل به صورت برنامه‌ریزی شده و سیستماتیک اقدام به ربودن ساکنان غزه کرده‌اند.