ادامه حملات ویرانگر اسرائیل به غزه

منابع رسانه‌ای صبح دیروز (جمعه) از ادامه حملات اسرائیل به مناطق مختلف نوار غزه خبر دادند. به گزارش شبکه خبری المیادین در این باره اعلام کرد که اسرائیل همچنان به حملات به غزه ادامه می‌دهد و چندین حمله هوایی به اراضی کشاورزی در مناطق مختلف این باریکه انجام داده است.

خبرنگار المیادین در غزه در این باره گزارش داد که حملاتی توسط اسرائیل به زمین‌های کشاورزی در شرق شهر غزه انجام شد، همزمان جنگنده‌های اسرائیل زمین‌های کشاورزی شرق بیت حانون در شمال نوار غزه را بمباران کردند.

وی همچنین اعلام کرد که یک پهپاد اسرائیلی هدفی را در محله «التنور» در شرق شهر رفح در جنوب نوار غزه هدف قرار داد و همزمان یک هواپیمای جاسوسی این رژیم نیز به هدفی در محله «السلام» در جنوب شرقی رفح حمله کرد. در همین راستا، رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که میانجی‌های مصری نسبت به امکان برقراری آتش بس در ساعات آینده خوشبین بوده و در حال مذاکره با جنبش جهاد اسلامی هستند.

طبق گزارش این رسانه‌ها، همچنین مقامات نهادهای امنیتی و نظامی اسرائیل به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر گفته‌اند که می‌توان به حملات به غزه پایان داد.

اسرائیل بامداد سه‌شنبه حملاتی را در نوار غزه آغاز کرد که تاکنون ادامه داشته و تا بدین لحظه منجر به شهادت ۳۰ فلسطین و مجروح شدن ده‌ها فلسطینی دیگر شده است. در همین حال، ارتش اسرائیل دیروز (جمعه) اعلام کرد، از زمان آغاز عملیات نظامی این رژیم در نوار غزه، ۸۶۶ راکت از این منطقه به اراضی اشغالی شلیک شده است.

وزارت جنگ اسرائیل روز گذشته بیانیه‌ای در صفحه توییتری خود منتشر کرد و در آن نوشت، از زمان آغاز عملیات نظامی این رژیم علیه نوار غزه، از بامداد روز سه‌شنبه تا صبح دیروز، جنبش جهاد اسلامی فلسطین حدود ۸۶۶ راکت از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده است.

این جنایت ارتش اسرائیل واکنش قاطعانه مقاومت فلسطین در نوار غزه را به همراه داشته و گروه‌های مقاومت نیز از روز چهارشنبه موشک‌باران اراضی اشغالی را در دستور کار قرار داده‌اند.

در همین حال وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که پیکر یک شهید به بیمارستان شهدای الاقصی انتقال یافت که تعداد شهدای تجاوزات رژیم صهیونسیتی به غزه را به ۳۱ تن می‌رساند. وزارت بهداشت پنجشنبه شب اعلام کرد که در پی سه روز تجاوزات به نوار غزه، ۲۹ شهروند از جمله شش کودک و سه زن به شهادت رسیده و ۹۳ شهروند از جمله ۳۲ کودک و ۱۷ زن زخمی شدند.

از سوی دیگر به دنبال ناتوانی سامانه پدافند هوایی ارتش ارتش در دفع حملات موشکی و راکتی مقاومت فلسطین، سخنگوی ارتش اسرائیل از کشته شدن یک اسرائیلی در پی خطای این سامانه در رهگیری موشک‌های مقاومت پرده برداشت. آویخای ادرعی دیروز (جمعه) در این باره فاش کرد که «نقص فنی» در سامانه گنبد آهنین باعث کشته شدن یک اسرائیلی شده است.

وی درباره جزئیات بیشتر این حادثه اعلام کرد: هنگام شلیک موشک‌ها به سمت شهر «رخووت» نقص فنی در سامانه گنبد آهنین رخ داد و این سامانه موشک‌های رهگیری را شلیک کرد، اما موفق به رهگیری موشک پرتاب شده نشد و این اتفاق باعث مرگ یک اسرائیلی شد.

بر اساس نظرسنجی هفتگی روزنامه معاریو، میزان محبوبیت حزب لیکود پس از حمله ارتش اسرائیل به نوار غزه افزایش یافته است. این نظرسنجی نشان می‌دهد که در صورت برگزاری انتخابات پارلمانی جدید در اراضی اشغالی، حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو، ۲۷ کرسی به دست خواهد آورد و با حزب اتحاد ملی به ریاست بنی گانتس، وزیر جنگ سابق مساوی

خواهد شد.