سخنگوی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد: تا زمانی که تجاوز امارات به یمن ادامه داشته باشد، حملات را علیه این کشور با شدت بیشتری ادامه می‌دهیم. به گزارش عربی ۲۱،‌ محمد عبدالسلام، در جریان مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که امارات نمی‌تواند در برابر حملات موشکی مقاومت کند، زیرا کشور کوچکی است که مبتنی بر امنیت، اقتصاد و روابط مجموعه‌ای از شرکت‌های بین‌المللی است که در این منطقه فعالیت می‌کنند. وی افزود با اینکه امارات از ۲۰۱۸ حملات خود به یمن را متوقف کرد اما این اواخر با فکر تصرف مناطق جنوبی یمن، حملات خود را دوباره شروع کرد. عبدالسلام خاطرنشان کرد: پس از اعلام امارات مبنی بر خروج از جنگ یمن، انتظار اتخاذ رویکردهای مثبت را از این کشور  داشتیم. وی ادامه داد: ما هر کشوری را تشویق می‌کنیم که از تجاوزاتش به ما دست بردارد، زیرا نمی‌خواهیم کسی به ما حمله کند و ما هم جنگ را نمی‌خواهیم. عبدالسلام افزود، امارات به ناحق و آشکارا به یمن حمله کرد و باید عواقب این اقدام خود را متحمل شود لذا تا زمانی که حملاتش به یمن استمرار داشته باشد پاسخ یمنی‌ها ادامه خواهد داشت. عبدالسلام در مورد نوع اهداف یمنی در امارات گفت که تعیین نوع اهداف به تصمیم نظامی بستگی دارد، اما همانطور که قبلاً اعلام شده بود، همه تأسیسات نظامی و اقتصادی هدف قرار خواهند گرفت. وی مصاحبه‌اش را با این جمله به پایان برد که ما هیچ گزینه‌ای بجز مقاومت نداریم و از این به بعد خواب آرام را از ابوظبی در صورت استمرار حملاتش به یمن، خواهیم گرفت. روز دوشنبه، جنبش انصارالله یمن، از هدف قرار دادن امارات و عربستان با تعدادی موشک بالستیک و پهپاد خبر داد.

در همین راستا المیادین اعلام کرد که ائتلاف سعودی دیروز (سه‌شنبه) اطراف صنعا را با حملات متعددی هدف قرار داد که از میان آنها شبکه ارتباطات در کوه «حروره» در اطراف این شهر و شبکه ارتباطات در «الحدا» واقع در استان «ذمار» هدف قرار گرفته شد. نیروهای یمنی در دومین عملیات «طوفان یمن» در پاسخ به تشدید حملات ائتلاف عربی طی روزهای اخیر، امارات و عربستان را هدف قرار دادند. اولین عملیات «طوفان یمن» در هفدهم ژانویه مناطق مهم و حساس در عمق امارات را هدف قرار داد. این نخستین بار نیست که ائتلاف عربی ساختمان ارتباطات در الحدیده را مورد هدف قرار می‌دهد و چند روز قبل به ساختمان ارتباطات در الحدیده حمله کرد که باعث قطع سراسری اینترنت به مدت چهار روز شد. طی 48 ساعت گذشته در نتیجه حملات ائتلاف سعودی به دو استان «الجوف» و «صعده» هفت تن زخمی و کشته شدند. از سوی دیگر جنگنده‌های ائتلاف سعودی روز پنجشنبه حملاتی را به شهر ساحلی الحدیده در غرب یمن انجام دادند. منابع پزشکی اعلام کردند، در نتیجه حملات ائتلاف سعودی به این شهر، شش تن کشته که سه تن از آنها کودک بودند و ۱۸ تن نیز زخمی شدند که بیشتر آنها کودک بودند.

پایگاه خبری هیل هم روز گذشته (سه‌‌شنبه) اعلام کرد که، بیل اوربان، سخنگوی سنتکام در بیانیه‌ای گفت: نیروهای آمریکایی در پایگاه هوایی الظفره ابوظبی همزمان با تلاش‌های نیروهای مسلح امارات دو تهدید موشکی بر فراز این کشور عربی را در ساعات اولیه روز دوشنبه با سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت رهگیری کردند. وی افزود: این تلاش مشترک با موفقیت از اصابت دو موشک به این پایگاه آمریکا که دو هزار نیرو در آن مستقر بودند، جلوگیری کرد. براساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پایگاه هوایی الظفره خانه سیصد و هشتادومین جناح اعزامی هوایی است که هم نیروهای آمریکایی و هم نیروهای انگلیسی در آن مستقر هستند.