رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه توئیتهایش درباره ادعای وقوع تقلب در انتخابات این کشور مدعی شد که سیستم رای گیری ۲.۷ میلیون رای او را پاک کرده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: سیستم رای‌گیری دامینیون ۲.۷ رای به ترامپ را در سراسر کشور پاک کرده است. تحلیل داده ها نشان می دهند در پنسیلوانیا ۲۲۱۰۰۰ رای از ترامپ به بایدن تغییر پیدا است. ۹۴۱۰۰۰ رای به ترامپ پاک شد. ایالتهایی که از سیستم های رای گیری دامینیون استفاده کردند ۴۳۵۰۰۰ رای را از ترامپ به بایدن تغییر دادند. سیستم دامینیون یک سیستم ثبت آرا و برگرفته از نام یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه فروش سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مربوط به رأی‌دهی الکترونیکی است که ترام مدعی است ۲.۷ میلیون رأی او را حذف کرده است. ترامپ همچنین در جدیدترین توئیتش نوشت: ایالتهای زیر سوال رفته باید فورا باید در ردیف ایالتهای محل پیروزی ترامپ قرار بگیرند. بایدن پیروز نشد، او با اختلاف زیاد شکست خورد. ترامپ پیشتر نیز در توئیتی نوشت که فاصله آرایش با بایدن در ایالت آریزونا از ۲۰۰۰۰۰ به ۱۰۰۰۰ رای کاهش یافته است. او ادعا کرد: اگر بتوانیم همه آرای آریزونا را بازشماری کنیم به آسانی در این ایالت پیروز خواهیم شد. ترامپ مدعی شد که آرایش به اکنون به عدد ۷۳ میلیون رسیده است. او همچنین در توئیت دیگری به رسانه فاکس نیوز که قبلا رسانه محبوبش بود حمله کرده و وضعیت اقبال مردم به این رسانه را بد خواند.

در این راستا و کمی پس از ادعای جدید ترامپ مبنی بر حذف ۲.۷ میلیون رأی او، خبرگزاری فرانسه گزارش داد که مقامهای انتخاباتی ایالتی و فدرال آمریکا تاکید کردند هیچ سند و مدرکی در خصوص تغییر دادن یا از بین بردن آرای انتخابات ریاست جمهوری این کشور و یا تقلب در سیستهای رای‌گیری این انتخابات وجود ندارد. مقامهای مسئول امنیت انتخابات در سراسر آمریکا، ادعاهای مطرح شده از سوی رئیس جمهور و جمهوریخواهان این کشور مبنی بر اینکه تقلب انتخاباتی و از بین بردن آرای دونالد ترامپ منجر به شکست او از جو بایدن در انتخابات چند روز پیش شد را به صورت واضح و مستقیم رد کردند. آنها در بیانیه‌ای گفتند: انتخابات سوم نوامبر امن ترین انتخابات تاریخ آمریکا بود. این مقامها تاکید کردند: سند و مدرکی دال بر حذف، تغییر یا از بین بردن آرا از طریق هیچ یک از سیستمهای رای گیری و یا در خطر بودن آنها وجود ندارد. در ادامه این بیانیه آمده است: ما می دانیم ادعاهای بی اساس فراوان و موقعیتهای اشاعه اطلاعات دروغ درباره فرآیند انتخابات ما وجود دارند اما ما می توانیم به شما اطمینان دهیم نهایت اعتماد را به امنیت و تمامیت انتخاباتمان داریم و شما نیز باید اینچنین باشید. این بیانیه از سوی شورای هماهنگی دولتی زیرساخت انتخابات آمریکا، یک گروه فراگیر دولتی-خصوصی و زیر مجموعه یک نهاد امنیت انتخابات فدرال تحت عنوان آژانس امنیت زیرساخت و امنیت سایبری آمریکا (CISA) منتشر شد. این بیانیه از سوی سران انجمن ملی مدیران انتخاباتی ایالتی و انجمن ملی وزیران امور داخلی ایالت (مقامهای مدیریت کننده انتخابات در سطح ایالتی) و همچنین رئیس کمیسیون کمک انتخاباتی ایالات متحده آمریکا امضا شد و ساعتی پس از ادعای ترامپ منتشر شد.

اخیرا شرکت تولید کننده نرم افزار ثبت رای دامینیون و همینطور وزارت امور داخلی ایالت پنسیلوانیا ادعاهای ترامپ در خصوص تقلب در آرا در این ایالت و از طریق این نرم افزار را رد کردند. در عین حال گزارش شد که ترامپ ممکن است کریس کربز، رئیس CISA که با هر گونه ادعای بی اساس تقلب انتخاباتی مقابله کرده، اخراج کند.