تازه‌ترین نظرسنجی از انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا حاکی است که جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در سه ایالت کلیدی فلوریدا، پنسیلوانیا و کارولینای شمالی پیشتاز است، کارشناسان جبران این فاصله در مدت زمان کوتاه باقی مانده تا انتخابات را برای ترامپ بعید می‌دانند. تارنمای آمریکایی «هیل» نوشت: با توجه به اینکه تنها کمتر از یک هفته تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ زمان باقی است،  نتایج این نظرسنجی می‌توان زنگ خطری برای دونالد ترامپ باشد که در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی دراین سه ایالت پیروز شده بود. «مارک پن» استراتژیست و تحلیلگر سیاسی در مورد نتایج  نظرسنجی مشترک هیل/هریس به این تارنمای خبری آمریکایی گفت: وضعیت بایدن در ایالت‌های که دموکرات و یا جمهوریخواه بودن آنها دقیقاً مشخص نیست بطوری به نفع وی است که ترامپ با توجه به زمان اندکی که تا برگزاری انتخابات باقی است امکان پر کردن این فاصله را ندارد. مارک پن که پیشتر یکی از مدیران شرکت مایکروسافت بود درباره نتایج این نظرسنجی گفت: هر سه این ایالت‌های حساس که همواره دموکرات و یا جمهوریخواه بودنش مشخص نیست، به دنبال شدت یافتن شیوع ویروس کرونا و پرتجربه بودن بایدن، ترامپ به سختی بتواند نظرها را به سوی خود دراین سه ایالت جلب کند.

فلوریدا

بنابر نظرسنجی مشترک هیل/هریس بایدن با  ۵۰ درصد در مقابل ۴۷ درصد ترامپ پیشتاز است و سه درصد باقی مانده همچنان بین دو نامزد مردد مانده‌اند. در نظرسنجی دانشگاه  «کوینیپیاک» که نتایج آنروز هشتم آبان ماه انتشار یافت  بایدن در این نظرسنجی هم با سه درصد از ترامپ پیشی داشت. در نظرسنجی روز پنجشنبه دانشگاه کوینیپیاک بایدن با ۴۵درصد در برابر ۴۲ درصد ترامپ در این ایالت پیشتاز بود.

پنسیلوانیا

بنابر نتایج نظرسنجی مشترک هیل/هریس،  بایدن در ایالت پنسیلوانیا نیز با اختلاف پنج درصد از رقیب جمهوریخواه خود پیشی داشت.در نظرسنجی مشترک هیل/هریس در این ایالت بایدن با ۵۱ درصدارا در برابر ۴۶درصد آرا ترامپ پیشتاز بود. در نظرسنجی دانشگاه کوینیپیاک نیز ترامپ از رقیب دموکرات خود عقب بود. بنابر نتایج نظرسنجی دانشگاه کوینیپیاک بایدن در ایالت پنسیلوانیا با ۵۱درصد در برابر ۴۴ درصدآرا ترامپ برتری داشت.

کارولینای شمالی

نتایج نظرسنجی هیل/هریس در ایالت کارولینای شمالی از پیشتازی بایدن نسبت به ترامپ با یک درصد آرا خبر داد. در این نظرسنجی بایدن با ۴۹ درصد آرا درمقابل ۴۸ درصد آرای ترامپ پیشی داشت. این گزارش می‌افزاید که دیگر نتایج نظرسنجی از این ایالت موید همین پیشتازی بوده. تارنمای خبری آمریکایی «ریل کلیر پالیتیک» گزارش داده برتری بایدن به ترامپ در نظرسنجی‌ها درایالت کارولینای شمالی ۰.۶ (شش دهم) درصد بوده است .نظرسنجی اختصاصی هیل/هریس از 26 تا 29 اکتبر (پنجم تا هشتم آبان 1399) به عمل آمد که در ایالت فلوریدا از یک هزار و 148 رای دهنده، در ایالت کارولینای شمالی از 903 رای دهنده و در ایالت پنیسلوانیا نیز از 910 رای دهنده آمریکایی به عمل آمد. بنابر آمار «یو.اس الکشن پراجکت» تاکنون بیش از ۸۲میلیون آمریکایی آرا خود را در انتخابات زودهنگام به صندوق‌ها ریخته‌اند.

در همین راستا مقامات شهر فیلادلفیا در آمریکا به دنبال ناآرامی‌های شبانه اخیر که پس از کشته شدن یک مرد سیاهپوست به دست پلیس آغاز شد در این شهر حکومت نظامی اعلام کردند. یورونیوز گزارش داده که مقررات منع رفت و آمد در این شهر از ساعت ۲۱ چهارشنبه شب آغاز شده و تا شش صبح جمعه ادامه داشته است. ناآرامی‌ها در فیلادلفیا که با غارت فروشگاه‌ها همراه بود به دنبال کشته شدن والتر والس جونیور، مرد سیاهپوست ۲۷ ساله در روز دوشنبه آغاز شد. او پس از آنکه دو مامور پلیس در خیابان با وی درگیر شدند به ضرب گلوله ماموران جان خود را از دست داد.