در کتاب جدید وکیل سابق دونالد ترامپ، جزئیاتی بهت‌آور درباره روابط خانوادگی این میلیاردر جمهوری‌خواه آمده است؛ از جمله می‌توان به بی‌تفاوتی او درباره واکنش ملانیا به خیانتش، فرستادن ایوانکا برای دلربایی از مردان در جریان معاملات تجاری، انتقاد از چهره تیفانی و این تفکر که پسر ارشدش بدترین است، اشاره کرد.

به نوشته روزنامه دیلی میل، کتاب جدید مایکل کوهن، وکیل شخصی سابق رئیس‌جمهوری آمریکا تحت عنوان «بی‌وفا» حاوی مطالبی است مبنی بر اینکه کوهن به عنوان کارچاق‌کن ترامپ عمل می‌کرده و با ادعاهای بیشماری از بی‌وفایی علیه ترامپ مواجه بوده است. کوهن می‌گوید، ترامپ به واکنش ملانیا به خیانت ادعایی او اهمیتی نمی‌داده و این طور نشان می‌داد که ازدواج سومش در واقع یک معامله دیگر بوده است.

براساس این نوشته، ترامپ به کوهن گفته بود: هر زمان بخواهم زن دیگری می‌گیرم. من مشکلی ندارم، اگر او می‌خواهد برود، خب بگذار همین طور باشد. از دیگر جزئیاتی که در این کتاب آمده است، می‌توان به این مطلب اشاره کرد که ترامپ درباره استفاده از ایوانکا، دختر ارشدش به عنوان تله برای منحرف کردن تاجران لاف می‌زد زیرا وقتی ایوانکا اطرافشان بود، آن‌ها نمی‌توانستند درست فکر کنند.

 او همچنین به شدت از نمایان شدن دوباره تصاویر شکار دونالد جونیور ترامپ، پسر ارشدش خشمگین شده و او را از دفترش بیرون انداخت. ترامپ همچنین درباره چهره تیفانی، دختر کوچکش به ایوانکا گفته بود: فکر می‌کنم تیفانی قیافه ندارد. عزیزم چیزی که تو داری، او ندارد. همچنین قرار بود مایکل کوهن نزد ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا برود و به او توضیح دهد که خانم هارث و ترامپ این ادعاها را تکذیب می‌کنند اما او می‌دانست که ترامپ در شرایط سست و ناپایدار قرار دارد. کوهن نوشت: ما هر دو از این فریب و ریاکاری مطلع بودیم اما طبق قانونی نانوشته به آن واقعیت اذعان نمی‌کردیم. ملانیا می‌دانست که من دروغ می‌گویم. او همه چیز را می‌دانست اما کاری که معمولا اکثر زن‌ها انجام می‌دهند، نکرد و کل داستان را پذیرفت.

 کوهن در ادامه خاطراتش به خشم ترامپ از پسر ارشدش اشاره دارد که به یک سرمایه‌گذاری ناموفق در بخش مسکن مربوط بود. ترامپ با غضب می‌گوید دونالد جونیور ترامپ نسبت به هر کسی که تا به حال دیده‌ام، بدترین عقیده را دارد.

ترامپ نمی‌خواست که با یک بازنده نام مشترک داشته باشد و از او با صفت ساده‌لوح یاد کرد. دونالد جونیور عاشق شکار بود و دوست داشت در مونتانا دور از پدرش باشد. کوهن نوشت: او از کار املاک هم متنفر بود اما در نهایت ترامپ به او اولتیماتوم داد «یا در تجارت خانوادگی کار می‌کنی یا کلا بیرون می‌روی». یک بار پس از بحث و عتاب دونالد ترامپ خطاب به پسرش، کوهن از دونالد جونیور پرسید که آیا اوضاع رو به راه است و او درباره پدرش گفت: «ما رابطه پیچیده‌ای داریم. این اولین بار نبود و آخرین بار هم نخواهد بود». دعوای بعدی این پدر و پسر به زمان کمپین‌های ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و انتشار تصاویری از شکار فیل دونالد جونیوز باز می‌گردد. ترامپ با فریاد بر سر پسرش می‌گوید: «چه مرگت شده است؟ فکر می‌کنی مرد بزرگی هستی که با تفنگ ۱۰ هزار دلاری روی صخره‌ها نشسته‌ای و بعد هم بوم! حیوان می‌کشی؟ چرا باید چنین عکس‌هایی را منتشر کنی؟ فکر می‌کنی مرد خیلی بزرگی هستی؟ گمشو از دفترم برو بیرون». دونالد ترامپ همچنین در اظهارنظر درباره قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی- آمریکایی واشنگتن پست در سال ۲۰۱۸ در کنسولگری ریاض در استانبول هیچ نوع همدردی نداشت. او گفت: چرا باید برایم اهمیت داشته باشد؟ او نباید آنچه که نوشته بود، می‌نوشت. او باید دهنش را می‌بست.