نشنال اینترست از رهبر دوم کره‌شمالی پرده برداشت

مجله نشنال اینترست آمریکا نوشت کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی ممکن است رهبر دوم کره شمالی شود. مجله آمریکایی نشنال اینترست اشاره کرده است که کیم یو جونگ، خواهر کوچک‌تر کیم جونگ اون،‌ رهبر کره شمالی از دوران جوانی به طور تدریجی مناصب رهبری را طی کرده و اکنون به یکی از مهمترین شخصیت‌های رهبری در کره شمالی تبدیل شده است. این مجله آمریکایی اضافه کرد: کیم یو جونگ علاوه بر اینکه خواهر اون است سمت معاونت کیم جونگ اون را هم برعهده دارد و به عنوان یک مقام منتخب در شورای عالی خلق (پارلمان کره شمالی) نیز انتخاب شده که بالاترین قدرت در این کشور محسوب می‌شود. طبق گزارش مجله آمریکایی نشنال اینترست، کیم یو جونگ نقش محوری را در حفظ وجهه برادر و تریسم تصویر او در رسانه‌های این کشور برعهده دارد و این نقشی است که از دوران جوانی و از زمان پدرش، کیم جونگ ایل ایفا کرده است. بعد از مرگ پدرش، کیم یو جونگ مسؤولیت‌های بزرگی را برعهده داشته و نقش موثری در حمایت از برادرش، اون ایفا کرده است تا قدرت را به دست بگیرد و می‌توان گفت او اکنون شخصیت سیاسی مهمی محسوب می‌شود.

این مجله می‌افزاید: در دوره بازی‌های المپیک ۲۰۱۸ کیم یو جونگ مهمترین مقام کره شمالی بود که از زمان پایان جنگ دو کره در دهه ۵۰ میلادی به کره جنوبی سفر کرد. سفرش به کره جنوبی راه را برای کیم جونگ اون جهت سفر به این کشور ظرف هفته‌های بعد از آن هموار کرد. نشنال اینترست در ادامه می‌نویسد: در حال حاضر کیم یو جونگ جایگاه برجسته‌ای در رسانه‌های کره شمالی را به خود اختصاص داده و او در برخی تصاویر دیده می‌شود که دوشادوش برادرش ایستاده و ناظر بر آزمایش‌های موشکی این کشور است. او همچنین در برخی سفرهای رسمی نیز برادرش را همراهی می‌کند. به نوشته این مجله، حضور او در کنار برادرش در تصاویری که سوار اسب در مناطق کوهستانی هستند برخی افسانه‌های کره شمالی را تداعی می‌کند که می‌گویند او ریشه خاندان حاکم این کشور است.  

    

السراج:

 ناتوانی اتحادیه عرب در حل بحران لیبی دردناک است

نخست‌وزیر دولت توافق ملی لیبی تأکید کرد ناتوانی اتحادیه عرب از حل بحران لیبی دردناک است. به گزارش البوابة، فائز السراج، نخست‌وزیر دولت توافق ملی لیبی در دیدار با نمایندگان و سفرای گروه عرب در شورای حقوق بشر در ژنو در حاشیه مشارکتش در چهل و سومین فعالیت‌های این شورا گفت: ناتوانی اتحادیه عرب از برگزاری جلسه‌ای در سطح نمایندگان برای بررسی تجاوز به یک کشور عربی دردناک است و ما به این مسئله اعتراض داریم درحالی که اتحادیه عرب برای برگزاری جلساتی درخصوص مسائل کم‌اهمیت تر از بحران لیبی تلاش می‌کند. وی افزود: ما اطمینان داریم که بسیاری از برادرانمان به ثبات لیبی اهمیت می‌دهند و زمان آن رسیده که موضعی عادلانه و فعال اتخاذ کنند. السراج گفت: اکنون زمان آن فرا رسیده که کشورهای حامی تجاوز بدانند حساب باز کردن بر شورشی که این جنگ را به راه انداخته درست نیست و هیچ فایده‌ای ندارد و تنها به طولانی شدن جنگ و کشته شدن تعداد زیادی از جوانان و زیرساخت می‌انجامد.  از سوی دیگر پارلمان طبرق ۱۲ شراط را برای مشارکت در مذاکرات سیاسی ژنو مطرح کرد. معاون دوم رئیس پارلمان گفت این شورا تصمیم به تعلیق مشارکتش در مذاکرات سیاسی ژنو گرفت به این دلیل که هیئت سازمان ملل با لیست کامل اعضای کمیته که پارلمان برای مشارکت در مذاکرات آن‌ها را انتخاب کرده بود مخالفت و تنها با هشت عضو موافقت کرد.