ولیعهد ابوظبی مدتی خدمتکار رستوران بود!

یک روزنامه معتبر و مشهور آمریکایی در گزارشی طولانی درباره ولیعهد ابوظبی، به افشای جنبه‌های جالبی از زندگی شخصی این رهبر دوفاکتوی امارات پرداخته که شامل دیدارهای انجام شده توسط رابرت اف فورث، سردبیر این روزنامه با وی است. روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی درباره محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی نوشت: ازجمله اطلاعات جالب توجه درباره محمد بن زاید می‌توان به اظهارات فورث اشاره کرد. وی در این باره فاش می‌کند که زاید بن سلطان آل نهیان، بنیانگذار حکومت امارات و پدر ولیعهد ابوظبی آموزش و تربیت ویژه‌ای را برای فرزندش در نظر گرفته است. در این گزارش آمده است: شیخ زاید پسرش را در سن ۱۴ سالگی برای تحصیل در یک مدرسه مراکشی به این کشور فرستاد و اینگونه به نظر می‌رسد که بنیانگذار حکومت امارات با این اقدام قصد داشته است که پسرش آن روی زندگی و دشواری‌های آن را نیز تجربه کند و به همین منظور وی در این سفر به محمد گذرنامه‌ای به اسم شخص دیگری را داد تا هویتش فاش نشده و به دنبال آن به شکل ویژه‌ای با وی برخورد نشود. طبق این گزارش، محمد بن زاید زندگی ساده‌ای در مراکش داشت و چندین ماه را به عنوان خدمتکار در یک رستوران محلی گذراند. او خودش غذایش را درست می‌کرد و حتی لباس‌هایش را نیز خودش می‌شست و بیشتر مواقع تنها بود. ولیعهد ابوظبی در این باره به نیویورک تایمز می‌گوید: یک کاسه سالاد در یخچال وجود داشت و من هر روز در کنار غذا از آن استفاده می‌کردم تا اینکه یک روز دیدم کپک زده و معلوم بود که سالاد گندیده است. این روزنامه آمریکایی در ادامه آورده است: سپس محمد بن زاید تابستان را در یک مدرسه شبانه روزی در اسکاتلند گذراند؛ مدرسه‌ای که به شرایط نامناسب و سختگیرانه مانند دوش گرفتن اجباری در آب سرد و غیره مشهور است. شاهزادگان بریتانیایی معمولاً از این شهر متنفر بودند اما بن زاید از وقت خود در آنجا لذت می‌برد. پس از آن او یک سال را در آکادمی معتبر نظامی "Sandhurst" بریتانیا گذراند.

    

کاخ سفید: 

از کره شمالی خواسته‌ایم مذاکرات را از سر بگیرد

مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد، واشنگتن از کره شمالی خواسته تا مذاکرات را از سر بگیرند. به گزارش رویترز، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که این یک نشانه مثبت است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی وعده خود درباره «هدیه کریسمس» را عملی نکرد. برخی کارشناسان گفته‌اند که این احتمالا نشانه آماده شدن پیونگ‌یانگ برای یک آزمایش موشک دوربرد باشد در حالی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ماه گذشته گفته بود که این هدیه ممکن است یک گلدان زیبا باشد. اوبراین در جریان این مصاحبه گفت: ما با مقامات کره شمالی ارتباط برقرار کرده و به آنها گفتیم که تمایل داریم مذاکرات در استکهلم که آخرین بار اوایل ماه اکتبر برگزار شده بود، ادامه پیدا کند. 

ما از طریق کانال‌ها و راه‌های مختلف به آنها اعلام کرده‌ایم که تمایل داریم مذاکرات از سر گرفته شوند. این در حالی است که سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا هنوز در این رابطه هیچ اظهار نظری نکرده است. بر اساس بیانیه منتشر شده در خبرگزاری رسمی کره شمالی، این کشور اعلام کرد پیام تبریک از جانب دونالد ترامپ، به مناسبت تولد کیم جونگ اون دریافت کرده است اما روابط شخصی این دو رهبر به اندازه‌ای نیست که منجر به از سرگیری مذاکرات شود. ترامپ برای پیش برد خلع تسلیحات اتمی در مذاکرات سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، بر روابط شخصی‌اش با کیم جونگ اون تکیه کرد اما این تلاش‌ها در سطح کاری ناکام ماندند و نگرانی‌های جدید درباره توانایی‌های اتمی پیونگ‌یانگ به وجود آوردند.