عضو کمیته امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه تاکید کرد، عدم پایبندی آمریکا به تعهدات خود و نیز عدم خارج کردن مهاجران سوری از اردوگاه الرکبان به منزله پوشش و حمایتی آشکار و علنی از تروریست‌هاست.

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه سانا، سناتور فرانتس کلینتسیفیچ، عضو کمیته امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه در صفحه خود در فیسبوک اظهار کرد: حضور غیرقانونی نیروهای آمریکایی در سوریه عامل اصلی ممانعت از نابودی کامل تروریسم است، این مسئله از سال‌های قبل برای ما روشن بود؛ اما در حال حاضر آمریکایی‌ها از مخفی کردن اقدامات خود دست برداشتند و صحبت از حمایت علنی از تروریست‌هاست.

این سناتور روس گفت: در واقع مناطق مهم فعالیت تروریست‌ها در سوریه همان نقاطی هستند که نیروهای آمریکایی حضور دارند. اردوگاه الرکبان تحت کنترل عناصر مسلح وابسته به نیروهای آمریکایی است که در پایگاه التنف حضور دارند. دو هیئت هماهنگی روسیه و سوریه درباره بازگشت مهاجران سوری پیشتر اعلام کرده بودند که وضعیت الرکبان شبیه یک فاجعه انسانی است و آمریکا طرح خارج کردن غیرنظامیان از اردوگاه الرکبان را به‌دلیل عدم پایبندی به تعهداتش در این زمینه به شکست کشاند و موجب شد هزاران غیرنظامی در اردوگاه در شرایط سختی باقی بمانند.