کمپانی نفتی اِنی اعلام کرد که در یکی از پالایشگاه‌های این شرکت در ایتالیا، انفجاری رخ داده که منجر به آتش‌سوزی گسترده شده است.

رسانه‌های ایتالیایی دقایقی پیش از وقوع انفجار مهیبی در پالایشگاه نفت شهر ساناتزار دو بورگوندی واقع در استان پاویا خبر دادند.

کمپانی بزرگ نفت و گاز ایتالیایی اِنی که در 70 کشور جهان فعالیت دارد، با تایید وقوع انفجار در پالایشگاه شهر ساناتزارو، اعلام کرد که تعداد زیادی از نیروهای آتش‌نشانی در تلاش هستند تا شعله‌های سرکش را مهار کنند.

پالایشگاه نفت ساناتزارو دو بورگوندی، یکی از بزرگترین تاسیسات نفتی در ایتالیا است که البته این اولین باری نیست که در این مکان حریق رخ می‌دهد. پیشتر در فوریه (بهمن ماه 1395) 2017 و دسامبر 2016 (آذر ماه 1395)، این پالایشگاه شاهد وقوع آتش‌سوزی بوده است.

طبق بیانیه کمپانی اِنی، تا کنون کسی در این حادثه مجروح نشده اما هنوز برای تخمین و گزارش میزان خسارت وارده به پالایشگاه زود است.

به گفته شاهدان محلی ستون غلیظ و عظیم دود این آتش‌سوزی و انفجار در یکی از بخش‌های این پالایشگاه که برای عملیات تعمیر و نگهداری تعطیل شده بود، از فاصله چند کیلومتری نیز قابل مشاهده است.