اپوزیسیون ونزوئلا اعلام کرد، گفت‌وگوهایی با میانجیگری وزارت خارجه نروژ برای حل و فصل بحران سیاسی این کشور به پایان رسیده است؛ شش هفته پیش دولت نیکولاس مادورو مشارکت در گفت‌وگوها را تعلیق کرده بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این مذاکرات که عمدتا در باربادوس انجام می‌شد، پس از آن آغاز شد که خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا یک قیام نظامی ناکام را در ماه آوریل علیه نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا رهبری کرد؛ فردی که به نقض‌های حقوق بشری و نظارت بر اقتصادی شکست‌خورده که میلیون‌ها تن را فراری داده، متهم است.

نمایندگان مادورو ماه اوت در اعتراض به تشدید تحریم‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا علیه این کشور عضو اوپک از گفت‌وگوها خارج شدند. منتقدان این گفت‌وگوها درون ائتلاف اپوزیسیون ونزوئلا استدلال می‌کنند مادورو با نیت بد وارد مذاکرات شده و از این مذاکرات برای خرید زمان استفاده می‌کند. دفتر گوآیدو در بیانیه‌ای که در توییتر منتشر کرد، اعلام کرد: رژیم دیکتاتوری نیکولاس مادورو روند گفت‌وگو را با بهانه‌های واهی رها کرد. پس از بیش از ۴۰ روزی که آن‌ها از ادامه گفت‌وگو امتناع کردند، ما تایید می‌کنیم که مکانیسم باربادوس تمام شده است. وزارت اطلاع‌رسانی ونزوئلا یا وزارت خارجه نروژ درباره این مواضع جدید اپوزیسیون کاراکاس اظهارنظری نکرده‌اند.