فرماندهی ارتش لبنان روز شنبه (دوم مرداد ماه) با صدور بیانیه‌ای از تجاوز جدید جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به آسمان این کشور خبر داد.

بر اساس گزارش العهد، در بیانیه مذکور آمده است: در ساعت 6:55 روز جمعه (یکم شهریور ماه) جنگنده‌های جاسوسی دشمن حریم هوایی لبنان از سمت شهر علما الشعب را نقض کردند و پس از پروازهای دایره‌وار بر فراز بیروت و حومه آن و بعبدا، رأس ساعت 13:30 آسمان لبنان را از سمت الناقوره ترک کردند. در ادامه این بیانیه آمده: جنگنده مشابه دیگری در ساعت 9:30 از سمت الناقوره وارد آسمان لبنان شد و پس از انجام پرواز بر فراز مناطق جنوبی در ساعت 16:55 از سمت شهر کفرکلا خارج شد. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که هفته گذشته نیز شش فروند جنگنده رژیم صهیونیستی حریم هوایی لبنان را نقض کردند. در 26 دسامبر (پنجم دی ماه) وزارت امور خارجه لبنان با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل از رژیم‌صهیونیستی به‌دلیل حمله به سوریه از حریم هوایی این کشور شکایت کرد.

در این شکایت آمده است که استفاده از آسمان لبنان توسط نیروی هوایی اسرائیل برای حمله به کشور دوست نقض آشکار قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل است.